FOTO Koprivničani preokretom iznenadili Varaždince i uzeli puni plijen

Ponovno poraz NK Varaždina

Nogometaši Varaždina nisu se uspjeli vratiti na pobjedničke staze. Na Stadionu Sloboda pred 300 gledatelja pobijedila ih je Koprivnica 2:1.

Varaždinci su iz praktički prve prave prigode zabili. U 13. minuti Domagoj Drožđek probio je bok, ubacio u šesnaesterac, Dino Kresinger pogodio je gredu, lopta se potom odbila do Nikole Šafarića koji je bio precizan s dvadesetak metara za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Varaždinci su imali još jednu vrlo izglednu priliku. Ivan Antolek uposlio je Kresingera, no njegov udarac obranio je vratar Koprivnice Mateo Tihelka. Iz odbitka pokušao je Marko Martinaga, ali nije bilo preciznosti.

U nastavku se igrala lagana uspavanka i domaći nogometaši imali su inicijativu. Jedini pokušaj gostiju zabilježili smo u 40. minuti. Leo Kovačić pokušao je dalekometnim udarcem, ali na visini zadatka bio je domaći vratar Dinko Gavranović.

Preokret

U 55. minuti Koprivničani su opasno zaprijetili. Nakon ubačaja iz kuta Andrej Pavlović je glavom pucao, no loptu je s crte izbila varaždinska obrana. Samo dvije minute kasnije gosti su izjednačili. Offiside zamku izbjegao je Pavlović, ubacio u peterac gdje je sam bio Marko Bubnjić koji je zabio za 1:1.

Samo pet minuta kasnije, u 62. minuti Koprivničani su poveli. Nakon ubačaja iz skraćenog kornera, najviši u skoku glavom bio je Matko Zirdum zabivši za slavlje.

U nastavku su nogometaši Mijenka Mumleka pritisnuli goste, no nisu bili konkretni. U 83. minuti dobru priliku imao je Nikola Šafarić, ali njegov udarac otišao je pored gola.

Ovo je bio drugi uzastopni poraz varaždinskog sastava, a u sljedećem kolu gostuju kod Bjelovara.

Izvor: Foto:

Canjuga: Ako mi nismo kao viceprvaci spremni na velik rezultat, onda…

Kad je Hrvatska prije 12 godina bila svjetski juniorski prvak, izbornik je bio Vladimir Canjuga. U tom su zlatnom sastavu iz Tunisa igrali tek Marino Marić i Luka Stepančić, kojeg nemamo u Egiptu, ali prošli su kroz profesorove ruke u mladosti i Duvnjak, Musa, Čupić, Šunjić, Kević, piše 24 sata.

Ukratko, gotovo pola ove reprezentacije koja se nakon Japana dobrih 40 minuta mučila i s Angolom za prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu (28:20).

Svejedno, ne zvuči baš lijepo, a ni optimistično da nam je Angola 40 minuta bila za vratom?

– Velika većina ljudi tako razmišlja, ali, evo, i Slovenija je razbila Koreju, pa joj se protiv Rusije skratila ruka i izgubila. I Španjolci su izgubili bod od Brazila. Mi ćemo pravi rukomet, onaj s Eura, pokazati u drugom krugu u kojem će nam ozbiljna utakmica biti samo protiv Danske. Ostalo je sve samo pitanje kad ćemo se odvojiti – rekao je Vladimir Canjuga, trener Koke.

Zaboravili nismo, unatoč ovom početku, na ozbiljne najave uoči početka.

– Ako mi nismo kao viceprvaci spremni na velik rezultat, onda… Ne znam zašto Lino takve najave zamjera svima, pa i sam je izjavio da ne idemo tamo brati kikiriki. Mora postojati taj pritisak. Da, svi danas igraju rukomet, ali nitko nije viceprvak Europe nego Hrvatska. S Danskom ćemo odlučivati o prvom mjestu u drugom krugu i onda čekati protivnika za četvrtfinale, bio to Egipat, Slovenija, Rusija, Bjelorusija… Nemamo na putu ni Francusku, Norvešku, Španjolsku, Švedsku i to moramo iskoristiti – ističe Canjuga.

Izvor: 24 sata

Nogometaši Varaždina u generalki uvjerljivi protiv vodeće momčadi 2. HNL

Nogometaši Varaždina u posljednjoj provjeri prije nastavka sezone u 1. HNL ugostili su Hrvatski dragovoljac, vodeću momčad 2. HNL i slavili 4:0.

Golove za momčad Zorana Kastela postigli su Matej Senić, Jorge Obregon, Vinko Petković i Dominik Glavina.

Iduće subote, 23. siječnja, Varaždincima slijedi nastavak prvenstva. Gost na stadionu Varteksa je momčad Rijeke.