FOTO Leon Benko u samoj završnici utakmice donio Varaždinu pobjedu protiv Istre 1961

Na stadionu Varteksa odigran je susret 12. kola 1. HNL između domaćeg Varaždina i gostujuće Istre 1961. Utakmica je završila 1:0 za domaće.

Trener Luka Bonačić u svojem službenom debiju nije previše mijenjao. Startao je Franjo Prce na poziciji lijevog beka, dok je u špici počeo Iranac Mehdikhani, a Benko je povučen iza njega. Prvi put Varaždinci su zaprijetili u 12. minuti kada je izvana preko gola s dvadesetak metara tukao Leon Benko. Minutu kasnije pokušao je varaždinski veznjak Jessie, no vratar Josip Čondrić ukrotio je njegov pokušaj. U 14. u vrlo izglednoj prilici bio je Mehdikhani, no gostujuća obrana njegov pokušaj uspjela je blokirati u korner. U nastavku su nogometaši Luke Bonačića imali inicijativu, no nisu bili konkretni. Kružili su loptom oko puljanskog bloka. U 40. minuti Neven Đurasek imao je dobru poziciju iz slobodnjaka s 25 metara, ali bio je to lak plijen za Čondrića. Pokušali su i Varaždinci u 41. minuti. U dobroj prilici na desetak metara našao se Benko, no gostujući stoperi blokirali su njegov pokušaj.

Drugi dio

U nastavku trener Luka Bonačić u igru je uveo Lisakovicha umjesto Posavca. U 49. minuti gosti su imali slobodni udarac na 25 metara. Opasno je tukao Mario Ćuže, no lopta je otišla tik uz vratnicu. Na drugoj strani još bolja prigoda – slobodni udarac na 20 metara po sredini. Loptu je uzeo Benko i opalio nebu pod oblake. U 54. minuti odlična prilika za domaće. Loptu je presjekao Nikolu Tkalčić i dao je za Liskovicha koji se sjurio u šesnaesterac i pucao je pored gola. U 72. minuti opasno je zaprijetio Stefan Lončar, ali varaždinska obrana njegov pokušaj odbila je u korner. Najbolju prigodu gosti su imali u 83. minuti. Prvo je pucao Denis Bušnja i vratar Nevistić je obranio. Lopta se potom odbila do Ćužea i opet je Nevistić bio na visini zadatka. I kad se već mislilo da će utakmica završiti bez pogodaka, ukazao se Leon Benko u 87. minuti, koji je glavom zabio na asistenciju Lisakovicha. Varaždinci su zadržali minimalno vodstvo za drugu prvenstvenu pobjedu. – Nogomet nije vic. Profesionalni nogomet ne trpi amatersko ponašanje, no nakon akcije Lisakovicha riješili smo utakmicu. Nogomet treba raditi i trudite se, i neki igrači se moraju spustiti na zemlju. Najvažnija su tri boda – istaknuo je  nakon utakmice Luka Bonačić, trener Varaždina.

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.