FOTOIvan Agnezović

Nogometaši Varaždina u sklopu 19. kola 2. HNL pred 1500 gledatelja ugostili su Solin i stigli su do vrijedne 2:1 pobjede.

Opasniji su na startu bili gosti. Prvi put ozbiljnije su zaprijetili preko Antonija Pavlinovića koji je glavom s 10 metara pucao pored gola nakon ubačaja Denija Jurića. U nastavku su Varaždinci imali jalovu inicijativu i prijetili s bočnih pozicija. Solinjani su se dobro branili, a gledatelji baš i nisu mogli uživati u nekoj zanimljivoj predstavi.

No, u 35. minuti dogodio se trenutak inspiracije Leona Benka. Loptu mu je dao veznjak Varaždina Stjepan Babić, varaždinski napadač se okrenuo s braničem na leđima i iz okreta s 20 metara pogodio za vodstvo.

Samo dvije minute kasnije gosti su izjednačili. Nakon gužve u šesnaestercu, stoper Varaždina Maks Juraj Čelić htio je izbiti loptu, promašio ju je, to je pratio napadač Solina Vlatko Šimunac koji je loptu ugurao za mrežu.

U samoj završnici prvog dijela domaći su mogli vratiti prednost. Nabacio je kapetan Dario Jertec, u gužvi se našao varaždinski stoperski par Čelić i Stolnik, no ni jedan ni drugi nije loptu uspio ugurati u mrežu.

Drugi dio

U 50. minuti skočila je varaždinska publika kada je u šesnaestercu pao Jertec, no varaždinski kapetan zaradio je samo žuti karton jer je sudac Marko Cestarić procijenio da se radilo o simuliranju. U 60. minuti domaći su bili opasni. S 20 metara odapeo je Babić i kasnije je gostujuća obrana izbacila loptu u korner ispred natrčalog Glavice.

U 61. minuti Varaždinci su vratili prednost. Jertec je ubacio iskosa, visoko je skočio Mario Brlečić, koji je u igru ušao u 51. minuti, i glavom je zakucao loptu pod gredu.

U 69. minuti opet je bila aktivna osovina Jertec-Benko. Kapetan je ubacio za varaždinskog napadača, ovaj se majstorski oslobodio čuvara i pogodio gredu. Samo minutu kasnije Glavica se našao pred vratarom Ivanom Jelićem, koji je odlično skinuo Glavičin udarac glavom s pet metara.

U samoj završnici gosti su pritisnuli Varaždince. U 87. minuti vratar Varaždina Nevistić je spasio domaće efektno obranivši udarac glavom Matea Tomića. Mogli su Varaždinci potvrditi pobjedu u 90. minuti. Benko se našao sam ispred vratara Jelića, ali pucao je pokraj gola.

– Uvijek volim doći u Varaždin. Domaćin je bio bolji za jedan gol. Jako kvalitetno smo ušli u utakmicu i odlučila je individualna klasa Jerteca i Benka. Želim Varaždinu puno sreće u nastavku – rekao je Boris Pavić, trener Solina koji je od 1996. do 1998. godine igrao za Varteks.

Težak susret

– Očekivano teška utakmica. Solin je vrlo kvalitetno stajao u defanzivnom bloku i mi smo se sporo otvarali. Gosti su bili dominantniji u skoku, u duelu. Nakon iskrene, korektne i žućne rasprave na odmoru igrači su dobro reagirali i na kraju smo slavili – rekao je Branko Karačić, trener Varaždin.

Na kraju su Varaždinci stigli do vrlo vrijedne pobjede, kojom su se približili Šibenčanima na samo bod zaostatka.

– Trebamo se veseliti. Publika mora shvatiti da kad igrači djeluju lošije kao u prvom dijelu da im daju podršku – zaključio je Karačić.