FOTO NK Varaždin u susjedskom derbiju pred 2500 gledatelja lako svladao Međimurje

Na stadionu Varteksa odigran je susjedski derbi 23. kola 2. HNL između Varaždina i Međimurja. Slavili su varaždinski nogometaši pred 2500 gledatelja rezultatom 4:0.

Naime, Međimurce vodi Matija Kristić, dok je nekoliko međimurskih nogometaša u prošlosti nastupalo za Varaždince. Riječ je o kapetanu Režiću, zatim Galošiju, Hraniloviću, Novoselcu, Pušiću, Marcijušu, Trojaku i Malenoviću. Na prvi pogodak nismo trebali dugo čekati. Pao je u 16. minuti. Dupli pas u šesnaestercu gostiju odigrali su Ivan Miličević i Mario Brlečić, Miličević je proslijedio do Leon Benka koji je s pet metara loptu poslao u praznu mrežu za svoj 17. pogodak u 2. HNL. Gosti su umalo izjednačili rezultat u 34. minuti. Nabacio je gostujući branič Vinko Pušić, opasno je pucao Mario Munivrana, ali vratar Varaždina Ivan Nevistić odlično je obranio. Koliko je ta obrana bila vrijedna, vidjelo se samo minutu kasnije. Odlično je u gostujući šesnaesterac nabacio Leonard Vuk, pronašavši Kristijana Fućaka koji je zabio svoj prvijenac za Varaždin.

Kontrola Varaždina

U devetoj minuti drugog dijela dobro je pokušao varaždinski veznjak Stjepan Babić. On je zaljuljao svojega čuvara i opalio s dvadeset metara, ali preko gola. U 64. minuti pao je i treći gol domaćih, a strijelac je ponovno bio Benko. On je odlično poentirao na asistenciju Karla Težaka, koji je u 59. minuti u igri zamijenio Brlečića. Mogli su Međimurci smanjiti vodstvo domaćih u 85. minuti kada je Munivrana nakon prebrojavanja obrane Varaždina neometan pucao s desetak metara, no Nevistić je opet odlično obranio. “Točku na i” stavio je kapetan Dario Jertec, koji je u 90. minuti u prazno poslao gostujućeg braniča i pogodio za konačnih 4:0. – Čestitamo ekipi Varaždina na pobjedi. Krajnjim rezultatom sam nezadovoljan, no u većem dijelu susreta igrom smo dobro parirali ekipi koja se bori za prvo mjesto. Iz utakmice u utakmicu pokazujemo zabrinjavajuću dozu neefikasnosti, pa tako i danas, i to je Varaždin iskoristio – rekao je Matija Kristić, trener Međimurja.

Obrana Nevistića

Njegov kolega Branko Karačić istaknuo da je ključni trenutak susreta bila obrana vratara Ivana Nevistića kod domaćeg vodstva od 1:0. – Obrana Nevistića nam je dala vjetar u leđa. Znali smo da će gosti morati izaći visoko i da ćemo imati više prostora. U organizaciji igre smo kvalitetnije djelovali, a na našu efikasnost utjecala je potpuno otvorena igra Međimurja, što nam je olakšalo mogućnost da budemo kvalitetni u kontra napadima – dodao je Karačić. Varaždinci su tako stigli do vrijedne pobjede, koja ih je postavila na vodeću poziciju Lige, barem do nedjelje kad u Splitu igraju Hajduk II i Šibenik. Međimurje pak drži posljednju poziciju Lige i u zadnja tri kola čeka ga grčevita borba za ostanak. – Situacija ne izgleda dobro. Još je devet bodova u igri i pokušat ćemo izboriti ostanak – zaključio je Kristić.

Šafarić: Naš drugi gol “pripitomio” je Rudeš i utakmicu smo mirno priveli kraju

Nogometaši Varaždina u ponedjeljak, 22. travnja stigli su do osme prvenstvene pobjede pobijedivši Rudeš s 2:0 u 31. kolu SuperSport HNL-a.

– Bili smo koncentrirani od samoga početka. Vidjeli smo ranije kako Rudeš može biti opasan. Dogovorili smo maksimalnu koncentraciju od prve minute, iako mislim da smo kvalitetnija ekipa od protivnika, morali smo to dokazati na terenu – rekao je Nikola Šafarić, trener Varaždina i dodao da je njegova ekipa mirno susret privela kraju.

– Jako dobro smo iskontrolirali samu utakmicu. Naš drugi gol je ‘pripitomio’ Rudeš i onda smo priveli mirno utakmicu kraju. Unatoč tom dobrom početku Rudeša, nismo se pribojavali kazne. Vidjeli smo da dobro izgledamo, da dobro stojimo na terenu. Vjerovali smo da će i njihov ritam pasti. Danas je sve bilo na nama i sve je dobro odrađeno – zaključio je Šafarić.

Slijedi susret 32. kola protiv Dinama u subotu, 27. travnja u 17 sati.

Izvor: tportal

Varaždinski nogometaši pobijedili Rudeš i skočili na 6. mjesto SuperSport HNL-a

Nogometaši Varaždina upisali su osmu prvenstvenu pobjedu u sklopu 31. kola SuperSport HNL-a. Varaždinci su u ponedjeljak, 22. travnja svladali Rudeš u gostima s 2:0.

Tim slavljem varaždinski nogometaši na ljestvici su preskočili Goricu i sada s 36 bodova drže 6. mjesto lige.

Trener Šafarić protiv momčadi koja je već ispala iz lige nije mogao računati na kartonirane Jelenića, Lusavca i Boršića te ozlijeđenog Belcara.

Krenuli su u sastavu: Zelenika – Škaričić, Nekić, Ba, Vukčević – Marina, Postonjski, Mistrafović – Mitrovski, Dabro, Drožđek.

Brzo su Varaždinci zagospodarili terenom i svoju dominaciju kapitalizirali u 29. minuti. Postonjski je lijepo pogodio iz slobodnog udarca s oko 22 metra.

U drugom dijelu Varaždinci su imali pregršt prilika i Rudeš je bez problema mogao popiti pet komada. No, jedini gol varaždinski nogometaši su postigli u 59. minuti kada je Dabro zabio za konačnih 2:0.

Varaždincima slijedi susret 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama. Utakmica se igra u subotu, 27. travnja u 17 sati.