FOTO Nogometaši Hajduka odnijeli bodove iz Varaždina, Drožđek promašio kazneni udarac

Momčad Hajduka je pred oko dvije tisuće gledatelja osvojila sva tri boda, nakon pobjede 1:0 nad Varaždinom u susretu 25. kola 2. HNL. Pogodak odluke zabio je Kreković iz kontre u 88. minuti susreta. Unatoč porazu Varaždinci i dalje drže četvrto mjesto na tablici.

Prvo poluvrijeme susreta nije ponudio previše atraktivnu igru, iako su Varaždinci bili ti koji su diktirali ritam te stvorili nekoliko izglednih prilika. Za prvu je trebalo čekati do 18. minute kada je Šimek ubacio s desne strane, a Golubar neometan s pet metara glavom puca visoko iznad gola.

Prilike Golubara i Glavice

Novu priliku imao je Jertec iz slobodnog udarca u 39. minuti, no njegov udarac s 22 metara lakoćom brani gostujući vratar Ljubić. Najbliže pogotku u prvom dijelu domaćini su bili u 45. minuti, kada je ponovno Golubar iz blizine pucao glavom, ali njegov udarac ovaj put netko iz Hajdukove obrane izbacuje sa same gol linije. U drugom dijelu igra se odvijala uglavnom između dva kaznena prostora, bez izglednih prilika za pogodak. Iako su Varaždinci imali terensku inicijativu, večeras nije bilo raspoloženog igrača koji bi ozbiljnije priprijetio splitskom golu. U 82. minuti Dejan Glavica dobiva povratnu loptu na šest metara od gola, ali puca mlako te njegov pokušaj bez problema brani gostujući vratar. Ipak, u 86. minuti za Varaždince je dosuđeni kazneni udarac. Šuto je igrao rukom, a sudac Mladen Bukal pokazuje na bijelu točku. Izvođenju najstrože kazne pristupio je Domagoj Drožđek, ali njegov udarac brani vratar Ljubić.

Kovačević: Nemamo vremena za tugovanje

Samo dvije minute kasnije šok za domaćine. Iz brze kontre sam pred Nevistića izbija Kreković i zabija za vodstvo Hajduka od 1:0. U sljedećem kolu Varaždin ponovno nastupa pred domaćom publikom. Ove subote od 16:30 sati u goste dolazi momčad Šibenika. – Imali smo mnogo grešaka u prvom dijelu. Dogovorili smo se da u drugom dijelu moramo stajati bliže gostujućim igračima, stvarati pritisak, ali prilike su stigle pred sam kraj utakmice. Šteta što nismo iskoristili priliku iz kaznenog udarca. No, nemamo vremena za tugovanje jer već u subotu dolazi Šibenik, a to je susret u kojem moramo slaviti – rekao je nakon susreta trener Varaždina, Mario Kovačević. Varaždin: Nevistić, Šimek, Čelić, Senić, Kabiru (89. Vuk), Golubar, Jertec, Kolarić (od 64. Jevtoski), Glavica, Klepač (od 58. Sačer), Drožđek. Trener: Mario Kovačević. Hajduk II: Ljubić, Bašić, Šuto, Bradarić, Batarelo, Jurić (od 88. Ćurić), Nejašmić, Teklić (od 56. Pasariček), Palaversa, Delić, Šego (od 66. Kreković). Trener: Siniša Oreščanin. Rezultati 25. kola: Varaždin – Hajduk II, Dinamo II – Solin 2:1, Gorica – Hrvatski dragovoljac 3:1, Dugopolje – Kustošija 2:2, Sesvete – Novigrad 5:0, Šibenik – Lučko 3:0. Redoslijed: 1. Dinamo 51, 2. Gorica 46, 3. Dugopolje 42, 4. Varaždin 40, 5. Sesvete 39, 6. Hajduk II 34, 7. Šibenik 31, 8. Solin 30, 9. Lučko 27, 10. Kustošija 25, 11. Hr. dragovoljac 24, 12. Novigrad 21

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.