FOTO Nogometaši Varaždina pobijedili Međimurje i plasirali se u osminu finala Hrvatskog kupa

Nogometaši Varaždina na stadionu Varteksa pred 1.500 gledatelja odigrali su utakmicu šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa protiv Međimurja i slavili su 2:0.

Međimurce je načnuo Josip Brezovec u devetoj minuti, koji je zabio iz slobodnog udarca s 18 metara. Slobodnom udarcu prethodio je diskutabilan prekršaj kojeg je nad Dejanom Glavicom napravio Vinko Pušić. Pet minuta kasnije još je jednom pokušao Brezovec. Mario Sačer mu je nabacio i on je iz prve pokušao iznenaditi vratara Marka Galošija, ali pokušaj je otišao preko gola. Kasnije su Varaždinci gostima prepustili blagu terensku inicijativu i u 34. minuti zabili drugi gol. Ovaj put Sačer je odlično uposlio Glavicu, koji je stigao do lopte ispred vratara Galošija i poslao je u mrežu za 2:0. Jedinu ozbiljniju priliku momčad Matije Kristića imala je u 36. minuti kada je kapetan Ivan Režić iz slobodnjaka s dvadesetak metara pucao ravno u vratara Varaždina Antu Mrmića.

Opasni Međimurci

U četvrtoj minuti drugog dijela prvu izglednu priliku imali su gosti. Nino Patafta opasno je pucao iskosa, no lopta je otišla tik uz vratnicu. Još jednu izglednu priliku imali su gosti preko Josipa Domagoja Hranilovića koji je pucao pored gola u 54., dok je samo minutu kasnije Jan Marcijuš s desetak metara pucao, ali Mrmić je uspio njegov udarac izbiti u korner. U 70. minuti gosti na nastavili s pokušajima. Zaprijetili su preko Marka Šarića, no lako je njegov pokušaj ukrotio Mrmić. Osam minuta kasnije na drugoj strani Brezovec je nabacio, a Maks Juraj Čelić je glavom pucao ravno u vratara Galošija. Valjda također izdvojiti i udarac Režića iz slobodnjaka u 88. minuti, koji je otišao preko gola. Varaždinci su se ovom pobjedom plasirali u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Čeka ih susret s Rijekom 31. listopada na stadionu Varteksa.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.

1. ŽNL: Tuhovčani u derbiju kola uvjerljivi protiv Novog Marofa

ŠNK Polet Tuhovec

Nogometaši Polet iz Tuhovca su na domaćem travnjaku u derbiju 8. kola 1. županijske nogometne lige nadvisili momčad Novog Marofa. Tuhovčani su slavili s uvjerljivih 3:0. Za sigurnu pobjedu Poleta zabili su Karlo Gredelj, Ivan Vađunec i Renato Sakač.

Još uvjerljivi bili su nogometaši Obreša, koji su kod kuće sa 6:0 nadvisili Čevo. Tri gola za domaći sastav zabio je Nikola Šobak, dva puta u listu strijelaca se upisao Dino Kresinger, a jednom Luka Kumrić.

Istim rezultatom slavila je i Mladost (S) protiv varaždinske Mladosti, dok su Mladost (M) i Sloboda (T) do minimalnih pobjeda od 1:0 stigle protiv Slobode (Vž), odnosno Poleta (C). Plitvica (S) i Zadrugar su remizirali 2:2, a bodove su podijelili i Beretinec i Drava-Ajax odigravši utakmicu bez golova.