FOTO Nogometaši Varaždina podijelili bodove sa Slaven Belupom u susjedskom derbiju

Na stadionu Varteksa pred 1100 gledatelja odigran je susjedski derbi između domaćeg Varaždina i Slaven Belupa. Završilo je 0:0.

U prvom dijelu gosti su dominirali i već na početku pritisnuli su momčad Luke Bonačića. Prvu priliku imao je Bruno Bogojević u 8. minuti čiji se udarac odbio u korner. Tri minute kasnije pokušao je i prekaljeni Ivan Krstanović glavom, ali preko gola. Dominacija Farmaceuta se nastavila. U 26. minuti s ruba šesnaesterca pucao je Muzafer Ejupi, no bio je to lak plijen za vratar Varaždina Ivana Nevistića. Tri minute kasnije glavom je pucao Krstanović, opet preko gola. U 32. minuti prva prilika za Varaždince, i to ujedno najbolja. Veznjak Ivan Roca pronašao je Nikolu Tkalčića koji je izbio sam ispred gostujućeg vratar Antonija Ježine. Golman Koprivničanaca uspio je obraniti Tkalčićev pokušaj i odbio u korner. Tri minute kasnije tukao je Dominik Glavina, no vratar Ježina obranio je njegov mlaki udarac. U 44. minuti najbolja prilika za Koprivničane. Krstanović je odlično primirio loptu u šesnaestercu, uposlio Stipu Bačalića Grgića čiji je udarac odlično zaustavio varaždinski vratar Nevistić. Kad je sudac Marko Matoc iz Zaprešića označio kraj prvog dijela, salve zvižduka odzvanjale su stadionom Varteks. Publika je bila vrlo nezadovoljna suđenjem budući da je Matoc dosudio nekoliko vrlo diskutabilnih odluka u korist gostiju.

Bolji Varaždinci

U prvoj minuti nastavka dobra prilika za Varaždince. Ubacio je Tkalčić, gostujući stoper je loptu izbio glavom na nogu Glavini, kojeg je lopta iznenadila i od njega se odbila u aut. U 55. minuti Varaždinci su imali slobodnjak na 17 metara. Pucao je Neven Đurasek, koji je na početku drugog dijela zamijenio Ivana Posavca. U 57. opet odlična prilika za momčad Luke Bonačića. Ubacio je Ivan Miličević, glavom je tukao Đurasek, a vratar Ježina lijepo je obranio. U 61. minuti nakon što je Stolnik izbio loptu u sredinu, na 20 metara našao se Krstanović čiji se udarac od bloka odbio u osmi korner za goste. U 68. minuti dobra prilika za varaždinske nogometaše. Benko i Glavina odigrali su dupli pas, Glavina se sjurio prema Ježini i s 10 metara pucao je pored gola. U 75. minuti ponovno dobra prilika za Varaždince. Lisakovich je gurnuo za Đuraseka koji pucao pored gola. U 82. minuti Farmaceute je spasio vratar Ježina kojeg nije iznenadio udarac Liskovicha. “Mrtvu” priliku promašio je za Slaven Belupo Bogojević koji se sam našao na pet metara. U 87. minuti na drugoj strani Lisakovich je dao povratnu loptu za Đuraseka na 10 metara čiji udarac otišao nebu po oblake. Na kraju je susjedski derbi završio bez pobjednika. – Golman ih je držao na životu i njemu mogu zahvaliti što su osvojili bod u Varaždinu. Bila je to prava borba u blatu i publici nije bilo dosadno. Nekoliko mojih igrača je bilo virozno i osposobili smo ih. Bili su na infuziji, pili tablete i vitamine. Izostala je naša realizacija i tu šepamo, ali na kraju mogli smo i ostati bez boda – rekao je Luka Bonačić, trener Varaždina.

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.