FOTO Nogometaši Varaždina pred 9000 gledatelja pobijedili Šibenik i osvojili naslov u 2. HNL

Nakon sedam godina Varaždin će ponovno imati nogometnog prvoligaša. U prekrasnoj atmosferi pred 9000 gledatelja na stadionu Varteksa nogometaši Varaždina svladali Šibenik u derbiju 25. kola 2. HNL rezultatom 3:1 i tako kolo prije kraja potvrdili naslov.

Obje momčadi u susret su ušle vrlo nervozno i prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti kada je vižljasti Prince Obeng pokušao izvana, no lopta je otišla preko gola. Na drugoj strani dvije minute kasnije pokušao je veznjak Varaždina Stjepan Babić, ali njegov udarac također je otišao nebo pod oblake. U 21. minuti domaći sastav je bio blizu pogotka. Korner je izveo Dario Jertec stoper Varaždina Maks Juraj Čelić pucao je glavom, odlično je obranio vratar Nediljko Labrović. Lopta se potom odbila do Dejana Glavice koji je pucao, no Labrović je i drugi put obranio odbivši loptu na gradu i zatim u korner za Varaždince. U 28. minuti sudac Fran Jović pokazao je bijelu točku za Šibenčane, no u konzultacijama s pomoćnikom sve je vratio na korner za goste. Dvije minute kasnije Šibenčani su imali “mrtvu” priliku. Ipak Josip Maleš je s desetak metara pucao preko gola. U 33. minuti Miličević je osvojio oko 30 metara i opalio s dvadesetak metara. U 38. minuti velika prilika za domaćina. Nakon ubačaja Ivana Miličevića, u petercu se našao Glavica, pucao je nogom, no Labrović je opet bio na visini zadatka.

20. gol Benka u Prvenstvu

U 40. minuti stadion je proključao. Nakon ubačaja Dominka Perkovića, lopta je došla do Dejana Glavice kojeg je srušio Zvonimir Glavić. Sudac Jović bez puno razmišljanja je pokazao na bijelu točku. Siguran iz penala je bio Leon Benko za 1:0. U drugi dio bolje su ušli gosti i izjednačili u petoj minuti nastavka. Nakon ubacivanja s lijeve strane između stopera domaćih je ušao Prince i loptu zakucao u mrežu za 1:1. U 62. minuti Varaždinci su ponovno poveli. Matija Kolarić, koji je zamijenio Brlečića, oduzeo je loptu na 35 metara od gola Šibenčana, uposlio Glavicu koji je bio neumoljiv za 2:1. U 70. minuti Šibenik je ostao s desetoricom na terenu budući da je drugi žuti karton zaradio Karlo Bilić. “Točku na i” stavio je Leon Benko iz slobodnjaka u 77. minuti, majstorski matiravši Labrovića za konačnih 3:1. Nogometaši su tako kolo prije kraja 2. HNL osigurali naslov prvaka i sljedeće sezone igrat će u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Filip Ude u finalu Europskog prvenstva u Riminiju

Od šestorice hrvatskih predstavnika na Europskom prvenstvu u Riminiju finala su uspjeli izboriti Tin Srbić na preči i Filip Ude na konju s hvataljkama.

Najbolji u kvalifikacijama na preči bio je Ukrajinac Ilija Kovtun s ocjenom 14.600.

Posljednji od hrvatskih predstavnika danas nastupao je najstariji među njima – Filip Ude. Od početka do kraja vježba je jednostavno tekla bez pogrešaka. Izvedba je bila sjajna i zasluženo visoka ocjena – 14.766. Ude je zauzeo četvrtu poziciju.

– Izdržao sam pritisak, bilo je teško, borim se s duplo mlađim dečkima. Sa skoro 38 na leđima sam dobio tako visoku ocjenu. Napravio sam najbolju vježbu ove godine, bolju nego i na podijum treningu. Ponosan sam na sebe i sretan, nadam se da će u finalu sve ispasti onako kako treba – rekao je Ude, a piše Hrvatski gimnastički savez.

Finala po spravama slijede u petak (parter, konj s hvataljkama, karike) i subotu (preskok, ruče, preča) uz izravne prijenose na Drugom programu Hrvatske televizije. Prijenos u petak počinje u 17.55, a u subotu u 16.25.

U Riminiju se istovremeno održava i Europsko juniorsko prvenstvo. U kvalifikacijama će sudjelovati pet hrvatskih reprezentativaca: na parteru će nastupiti Teo Bartolec (GK Vindija), Branimir Udovičić (GK Split) i Filip Perestegi (GK Novi Zagreb), na konju s hvataljkama Tomislav Pavić (GK Salto Zadar), a na preči Niko Nevešćanin (GK Salto Zadar).

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.