FOTO Nogometaši Varaždina rano poveli, ali Dinamo okrenuo i slavio

Nogometaši Varaždina nisu uspjeli stići do bodova u 7. kolu 1. HNL. Bolji je na stadionu Varteksa bio Dinamo s 2:1.

Utakmica je počela dobro za Varaždince. U 6. minuti nakon kornera stoper Dinama Rasmus Lauritsen uhvatio je za vrat Marka Stolnika i sudac Dario Bel rezolutno je pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Domagoj Drožđek za 1:0.

U 20. minuti prvi pravi pokušaj Dinama. Marin Leovac je ubacio, ali pokušaj Brune Petkovića otišao je pored gola. Sedam minuta kasnije pokušao je i veznjak Kristijan Jakić čiji je udarac u korner odbila varaždinska obrana.

U 34. minuti Varaždinci su opasno živjeli. Lirim Kastrati je ušao u šesnaesterac, ali Oliver Zelenika se uspio baciti u loptu te otklonio opasnost. U 38. minuti na suprotnoj strani u kontranapadu odlično su kombinirali Drožđek i Urata. Japanac je potom ubacio za Obregona čiji je udarac otišao preko gola.

U 44. pokušao je Dinamo preko Mislava Oršića koji je glavom pucao pored gola nakon ubačaja Marka Tolića. U prvoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je izjednačio. Iz slobodnog udarca s 18 metara majstorski je pogodio Oršić.

Preokret

U drugom dijelu trener Dinama uveo je Marija Gavranovića i Joška Gvardijola, ali prvi pravi pokušaj vidjeli smo u 50. minuti kada se Drođžek ubacio u šesnaesterac, no pokušaj varaždinskog napadača Obregona otišao je pored gola.

U 54. minuti Dinamo je okrenuo na 2:1. Opet je pogodio Oršić. Ovaj put iz slobodnjaka s 30 metara. Lopta je prevarila Zeleniku pogodivši igrača u varaždinskom zidu. U 63. minuti mogao je Dinamo do trećeg gola, ali Zelenika je refleksno skinuo zicer Gavranoviću. Toplak je u nastavku uveo Skorupa i Delića. Baš je Delić u 78. minuti pokušao s dvadesetak metara. Njegov udarac odbio je Livaković na nogu Drožđeka, no i njegov pokušaj je obranio Dinamov vratar.

U 86. minuti Dinamo je stigao do trećeg gola. Oršić je ovaj put bio u ulozi asistenta. Dao je za Lovru Majera koji je iz blizine zabio za 3:1, no nakon VAR provjere gol je poništen zbog zaleđa.

Varaždinci su potom sve stavili u napad, no ostalo je 2:1 za Zagrepčane.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.