FOTO Nogometaši Varaždina s igračem manje preokrenuli i stigli do boda protiv Zadra

Nogometaši Varaždina u subotu su na stadionu Varteksa odigrali susret 9. kola 2. HNL protiv zahuktalog Zadra i u vrlo prevrtljivoj utakmici završilo je 2:2.

Prvi su pred 1000 gledatelja zaprijetili Varaždinci preko Mateja Senića, koji je glavom pucao nakon ubačaja Darija Jerteca, ali lopta je otišla preko gola. U 5. minuti zavladao je muk. Antonio Repić pokupio je odbitak, nitko mu nije ulazio u blok, a on je potegnuo s 25 metara i zabio za 0:1. Šest minuta kasnije Varaždinci su se razbudili i pucao je Emanuel Črnko nakon kombinacije s Jertecom, no nije precizan. U 12. Josip Golubar zaljuljao je dvojicu, ali vratar Zadra Josip Bender lako je ukrotio njegov udarac. U 27. minuti gosti su opet zaprijetili. Ovaj put Josip Majić je zatresao vratnicu. Varaždinci su u nastavku djelovali vrlo indisponirano, a gosti su to iskoristili i zabili za 0:2. Strijelac u 41. minuti je bio bivši igrač prvoligaša Intera iz Zaprešića, a sada napadač Zadra Vlatko Blažević, koji je unutarnjom stranom stopala lobao vratara Mrmića.

Preokret

U 49. minuti Benko je zabio glavnom na ubacivanje Jerteca. Strijelac je u nastavku odgurnuo gostujućeg vratara, koji mu nije dao loptu iz mreže. Sutkinja Sabina Bolić pokazala mu je drugi žuti karton, odnosno crveni. Samo dvije kasnije nakon pogreške domaće obrane, Dejan Glavica je iščeprkao loptu i zabio za 2:2. U 55. minuti mogli su Varaždinci i do vodstva. Nabacio je Glavica za Kolarića koji uzdrmao gredu. U 69. minuti Glavica je nastavio svojim prodorima izluđivati protivničke braniče. Prošao je, dao za Sačera, koji je netom ušao, ali njegov udarac otišao je preko gola. U 76. minuti napadač Zadra Blažević promašio nemoguće – s tri metra pucao je preko gola. Tri minute kasnije Blažević je opet prokockao “mrtvu” priliku. Nakon pogreške Martinage, napadač Zadra opet je opalio nebu pod oblake. U 83. minuti Vinko Petković pucao je iz okreta i pogodio je gredu, a samo dvije minute kasnije Glavica je mogao donijeti pobjedu Varaždincima. Ipak tukao je preko gola. Na kraju je utakmica završila podjelom bodova. – Čestitam jednoj i drugoj ekipe. Najviše je prosperirala publika i ostaje žal što nismo slavili. Moramo biti zadovoljni jer je Varaždin najkvalitetnija ekipa u Ligi – rekao je Krešimir Sunara, trener Varaždina. Trener Varaždina Miljenko Mumlek istaknuo je da mu je utakmica bila vrlo stresna. – Nakon primljenog gola, uvukao se strah i nisu se znali dodati na metar. Krenuli smo mnogo bolje. Htijenjem, upornošću i energijom stigli smo do boda. Na kraju moram biti zadovoljan, ma da smo računali na pobjedu – zaključio je Mumlek.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.