FOTO Nogometaši Varaždina škaricama Benka i lijepim golom Senića svladali Kustošiju

Nogometaši Varaždina kod kuće su se vratili na pobjednički kolosijek. Slavili su u 18. kolu protiv Kustošije 2:1.

Prvi su zaprijetili gosti u 3. minuti kada je Karlo Darojković opasno odapeo izvana i uzdrmao gredu. Varaždinci su se u nastavku probudili i opasni su bili u 8. minuti. Kapetan Dario Jertec teledirigiranom loptom pronašao je Japanca Yokoyamu, kojeg je u nastavku akcije srušio gostujući kapetan Matija Cmrečnjak. Iz slobodnog udarca s 16 metara pokušao je varaždinski napadač Leon Benko čiji je udarac otišao preko prečke. U 14. minuti gosti su poveli. Prekrasan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Ivan Al Tharwan, koji je punom nogom s oko 25 metara pogodio savršeno – u same rašlje. U 19. minuti još jedna majstorija. Ovaj put u glavnoj ulozi je bio Leon Benko koji je škaricama s 10 metara nakon odbitka pogodio za izjednačenje. U 27. minuti Varaždinci su skoro stigli i do preokreta. S desne strane u šesnaesterac nabacio je Emanuel Črnko, no Yokoyama je bio prekratak. U 40. minuti Varaždinci su napokon preokrenuli, a preokret je kreirao varaždinski stoperski par. Nakon ubacivanja Jerteca, Stolnik je glavom pronašao Senića koji je nogom s deset metara pogodio za 2:1.

Mogli i povisiti prednost!

U 45. minuti mogli su domaći nogometaši povisiti prednost. Nabacio je Mario Brlečić, loptu je glavom Benko proslijedio do Črnka i njegov udarac glavom krajnjim naporima u korner izbio je vratar gostiju Darijan Radelić Žarkov. U drugom dijelu Varaždinci su imali dominaciju. U 60. minuti opasan je bio Benko nakon ubacivanja Črnka. Najbolji prigodu u drugom poluvremenu gosti su imali u 66. minuti kada je Tharwan pucao glavom s desetak metara, no varaždinski vratar Ivan Nevistić odlično je obranio. U nastavku su gosti dobro odolijevali domaćim napadima pa je rezultat do kraja ostao 2:1. – Čestitam domaćinu i nadam se da će to biti budući prvoligaš. Došli smo s ciljem da pariramo vrlo kvalitetnoj ekipi. Da smo izdržali pet do deset minuta nakon vodstva, utakmica bi se možda drugačije razvijala. U drugom dijelu dobro smo parirali i sveukupno sam zadovoljan – rekao je Ante Ivanda, trener Kustošije. Njegov kolega Karačić prije subotnjeg susreta najavio je tešku utakmicu, a tako je bilo na kraju. – Teška utakmica s lošim startom za nas. Imali smo sreću da smo se brzo vratili nakon gostujućeg eurogola. Šteta da nismo prije kraja prvog dijela povisili vodstvo i utakmicu odveli u mirnije vode – naglasio je Karačić. Budući da je Šibenik kod Solina odigrao 1:1, Varaždinci su se vodećim približili na tri boda. – Dobivamo šansu, gubimo šansu. Moramo se koncentrirati samo na sebe. Pokazali smo karakter što me raduje. Šibenik ima svoje utakmice, a mi svoje pa su ovo vrlo vrijedna boda – zaključio je Karačić.

Alen Runac i sljedeće četiri godine na čelu Zajednice sportskih udruga grada Varaždina

U prostorima Županijskog nogometnog saveza Varaždina, u utorak, 23. travnja održana je 49. izborna sjednica Skupštine Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina.

Skupština je započela razrješenjem bivših članova i usvajanjem novih mandata članova za mandatno razdoblje od 2024. do 2028. godine.

Nakon predstavljanja programa za mjesto predsjednika, čelnu poziciju Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina u sljedećem četverogodišnjem mandatu i dalje će obnašati Alen Runac, koji se na ovoj poziciji nalazi od 2016. godine.

Nakon reizbora, predsjednik Runac Skupštini je predstavio svoje kandidate za mjesto dopredsjednika, kao i novi saziv Izvršnog odbora Zajednice. Mjesta dopredsjednika tako su pripala Saši Vojnoviću i Dubravku Baneku, dok će uz njih u Izvršnom odboru sljedeće četiri godine sjediti još: Goran Vučetić, Mario Šobak, Damir Martinčević, Boris Zernec, Toni Dalić i Romano Puček.

–Ekipa koja daje rezultate se ne mijenja – kratko je objasnio Runac.

Imenovani su i članovi ostalih tijela gradske Zajednice sportskih udruga. Novi Nadzorni odbor čine predsjednik Zvonimir Kušter, predstavnik Grada Varaždina Dražen Cesar i Josip Plečko. U Etičkom povjerenstvu sjedit će: Damir Belaj, Predrag Čosić i Damir Kolarek.

Šafarić: Najbolje da pobijedimo Dinamo i Rijeku, a neka u međusobnom srazu odluče prvaka

Nogometaši Varaždina u subotu, 27. travnja u 17 sati na stadionu Varteksa igraju utakmicu 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama.

U zadnjem susretu Dinamo je bio bolji s 2:1. Bio je to odgođeni susret 5. kola.

– Rekao sam svojim igračima, da smo samo kojim slučajem zamijenili dresove bila bi to drugačija utakmica, bili bismo 50 posto bolji. Taj gard pobjednika, glad za pobjedom, uvijek je na strani Dinama. No, pokazali smo da se možemo nositi s njima. Napravit ćemo dobru analizu i probati što bolje parirati Dinamu koji je u naletu, koji je moćan, no ima taj pritisak pobjede – ističe Šafarić.

Dinamo je trenutno na 2. mjestu Lige s dva boda manje od vodeće Rijeke. Nakon Varaždina Dinamo igra s Rijekom na Rujevici, a potom Rijeka dolazi u Varaždin.

– Ma teško je bilo što prognozirati u bitci za naslov. Nabolje da mi pobijedimo Rijeku i Dinamo, a oni neke sa potuku u međusobnoj utakmici – dodao je Šafarić.

No, tko bolje leži Varaždincima Rijeka ili Dinamo?

– Ma protiv obje ekipe smo konkurentni. Rijeku smo znali na Rujevici pobjeđivati i nekako bolje igraju kod nas, a Dinamo je uvijek Dinamo. Vrlo moćan. Ne možete mnogo prilika protiv njih očekivati i većinu vremena se branite, no kad dođe šansa morate biti efikasni – zaključio je Šafarić.