FOTO Tuhovečki Polet nanio prvi poraz Obrešu u sezoni

Ivan Agnezović

U Sv. Iliji u subotu, 20. ožujka, odigran je derbi prvog kola drugog dijela sezone u 1. županijskoj nogometnoj ligi između vodećeg Obreša i Poleta iz Tuhovca.

Slavili su Tuhovčani golovima Nikole Modrića i Nikole Horvata, nanijevši tako igračima iz Sv. Ilije prvi ovosezonski poraz.

Dodajmo da je u subotu odigrana i utakmica između Dinama i selničke Plitvice u Babincu. Završilo je 1:1.

Atmosferu s utakmice u Sv. Iliji donosimo u fotogaleriji Ivana Agnezovića.

3. HNL Sjever: Bod Varteksa protiv Tehničara, poraz Podravine u Križevcima

Predstavnici iz Varaždinske županije odigrali su utakmice 22. kola 3. HNL Sjever. Do pozitivnog rezultata stigao je samo Varteks.

Bumbari su na stadionu Sloboda ugostili Tehničar iz Cvetkovca. Varteks je u dvoboj ušao bez nekoliko standardnih prvotimaca. Prvi dio pripao je gostima. U 31. minuti Jambrušić je glavom matirao varaždinskog vratara Jovana.

U drugom dijelu momčad Želimira Orehovca je izjednačila u 70. minuti.

Kesse je izborio slobodni udarac na 19 metara, a loptu je uzeo Režić. Odmjerenim udarcem pogodio je vratnicu, lopta se odbila od vratara Mrmića i završila u mreži za konačnih 1:1.

Drugi predstavnik Podravina gostovao je kod Radnik u Križevcima. Domaćin je bio uvjerljiv s 3:0.

Nogometaši Varaždina dugo držali nulu, no susret odlučio penal nakon VAR provjere

Nogometaši Varaždina nisu uspjeli stići do bodova u 33. kolu 1. HNL. Bolji je bio Hajduk s 1:0.

Varaždinci su susret započeli u formaciji 3-5-2. U zadnjoj liniji krenuli su Stolnik, Novoselec i Stolnik. Na lijevom boku Vuk, na desnom Memija, u vezi Postonjski, Elezi i Đurasek, a napadu Posavec i Obregon.

U 8. minuti prva prava prilika. Stipe Biuk tukao je iskosa, odbio je varaždinski vratar Dinko Horkaš, a onda je na odbijanac naletio Alexandara Kačaniklič čiji je udarac sa sedam metara također bravurozno skinuo Horkaš. Pet minuta kasnije pokušao je Marko Livaja iz okreta, no njegov udarac otišao pored gola.

Prvi put Varaždinci su zaprijetili u 20. minuti. Glavom je pokušao stoper Matej Senić čiji je udarac otišao preko gola.

U 32. minuti gosti su dobro rastegnuli domaću obranu. Po boku se ubacio David Čolina, nabacio, no udarac Stanka Jurića glavom otišao preko gola.

U 43. minuti Varaždinci su iznijeli kontru. Kapetan Neven Đurasek osvojio je mnogo prostora, dao za Obregona, lopta se odbila do Ivana Posavca čiji je udarac na kraju završio u gostujućem obrambenom bloku.

U drugom dijelu prvu priliku vidjeli smo u 67. minuti. Izvana je odapeo Darko Todorović, no od bloka se odbilo u korner. U 73. minuti pokušao je Biuk, ali Horkaš je bio koncentriran. U 82. minuti Livaja se još jednom pokušao iz okreta, no stvar je spasio Ivan Novoselec, koji je cijelo vrijeme bio besprijekoran.

U 83. minuti varaždinski vratar Horkaš je izletio i pomeo Biuka. Krenula je VAR provjera i sudac Zdenko Lovrić pokazao je bijelu točku. Siguran je bio Livaja za 1:0.