FOTO U tvrdoj utakmici NK Varaždin pred 1.800 gledatelja minimalno pobijedio Lučko

Nogometaši Varaždina na stadionu Varteksa stigli su i do druge prvenstvene pobjede. Pred 1.800 gledatelja svladali su u drugom kolu 2. HNL Lučko rezultatom 1:0.

Prvu priliku Varaždinci su imali u petoj minuti kada su zaprijetili preko Bamidelea koji je na spavanju pokušao uhvatiti vratara Miroslava Koprića. Četiri minute kasnije Varaždinci su teško živjeli. Viktor Marić je nabacio, ali Filip Vajdovčić nije dobro primio loptu pa je domaća obrana otklonila opasnost. U 18. minuti napadač Varaždina Leon Benko opasno je zaprijetio, no Koprić je bio na visini zadatka. Šest minuta kasnije na drugoj strani Marin Roglić je pokušao iz okreta. Ipak njegov pokušaj blokirala je varaždinska obrana u korner. U 28. minuti nogometaši Miljenka Mumleka odlično su kombinirali i s dvadesetak metara je pokušao Josip Golubar, koji je na kraju bio neprecizan. U 34. minuti pokušao je napadač Varaždina Borna Miklić i opet je Koprić lako ukrotio pokušao domaćih. Posljednji put u prvom dijelu momčad Miljenka Mumleka zaprijetila je u 40. minuti kada je pokušao Benko čiji je udarac na kraju otišao pored gola.

Gol Brezovca

U drugoj minuti nastavka gledatelji su zanijemjeli nakon udaraca Roglića koji je odsjeo na gredi. U 60. minuti Varaždinci su poveli. S dvadesetak metara Golubar je opalio nakon odbitka, vratar Koprić je odbio loptu do Brezovca koji je s desetak metara loptu zakucao u mrežu. U 73. minuti Brezovec je pokušao s tridesetak metara iskosa na spavanju uhvatiti Koprića, ali vratar gostiju bio je na visini zadatka. Dvije minute kasnije vratar Varaždina Mrmić ostao je ukopan na crti, no srećom po Varaždince pokušaj Krešimira Luetića glavom otišao je tik uz desnu vratnicu. U 82. minuti Varaždinci su bili vrlo blizu postizanja drugog gola. Nakon izrađene akcije, Mario Sačer dao je povratnu loptu za Benka koji je zatresao desnu vratnicu. Minimalno vodstvo Varaždina ostalo je tako do samog kraja za drugu uzastopnu pobjedu u Prvenstvu. – Mislim da smo zaslužili više od ovog poraza. Utakmica je bila dinamična i s jedne i druge strane i čestitam na pobjedi domaćinu- rekao je Dražen Biškup, trener Lučkoga. Zadovoljan igrom svoje momčadi nakon utakmice bio je trener Varaždina Miljenko Mumlek, čija je momčad igrala u formaciji 4-4-2. – Bilo je jako teško jer se Lučko stiglo nadigravati. Gledatelji su mogli gledati pravu  prvoligašku utakmicu te smo na kraju zasluženo pobijedili. Zadovoljan sam kako smo stajali u formaciji 4-4-2, naročito igrom Brezovca kojem to nije prirodna pozicija. Bilo je solidno, no sigurno da možemo i bolje – zaključio je Miljenko Mumlek, trener Varaždina. U sljedećem kolu Varaždinci odlaze na gostovanje u Dugopolje.

Odlični nastupi Katje i Roka Bengerija u Sloveniji

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su u sastavu reprezentacije Republike Hrvatske na utrci Europskog kupa u slalomu za seniore, održanoj na stazi Tacen na rijeci Savi u Ljubljani u Sloveniji.

U konkurenciji više od 200 natjecatelja iz 15 zemalja ostvareni su odlični rezultati.

Katja Bengeri nastupila je u disciplini kanu jednosjed (C-1) gdje se plasirala na 9. mjesto i disciplini kajak jednosjed (K-1) gdje je bila 14.

Roko Bengeri nastupio je u kanu jednosjed (C-1) i kajaku jednosjedu (K-1), te se u obje discipline plasirao na 21. mjesto, a Nikola Novosel u kajaku jednosjedu plasirao se na 76. mjesto.

Natjecanje u Ljubljani je i jedna od izbornih utrka za sastav reprezentacije Hrvatske koja će nastupiti na seniorskom Europskom prvenstvu u slalomu na divljim vodama koje će se od 6. do 9. svibnja održati u Ivrei u Italiji na kojem će najvjerojatnije nastupiti braća Katja i Roko Bengeri.

Varaždinske košarkašice dobro otvorile, no pobjeda je otišla na stranu Orke

U Zagrebu je u subotu, 17. travnja, odigrana utakmica 5. kola Lige za prvaka i popunu Premijer lige, između domaćeg sastava Orka i varaždinskog Vindija. Utakmica je završila rezultatom 62:49.

Nakon prve četvrtine Varaždinke su imale prednost od 18:15, no domaćin je okrenuo i na odmor otišao s 38:32. Potom su zagrebačke košarkašice otišle na čak 56:38, ipak u zadnjoj četvrtini Varaždinke su ublažile poraz.

– Odigrali smo susret protiv Orke s premalo treninga zbog ozljeda i izostanaka. Utakmicu smo otvorili dosta dobro i stvorili prednost u prvoj četvrtini. Širina klupe protivnika dozvolila im je da cijelu utakmicu odigraju istim tempom, i pogotovo u drugoj i trećoj četvrtini stvore razliku koju do kraja nismo uspjeli sustići – rekao je Marko Škerbić, trener ŽKK Vindi.

Iduće kola je posljednje za Varaždinke ove sezone, a protivnice su im košarkašice Broda.