U varaždinskoj Areni od utorka, 1., do subote, 5. listopada održan je 31. Europapokal, ekipno prvenstvu u kuglanju.

Pet dana najbolje ekipe iz 14 zemalja borile su se za ulazak u polufinale. U finalu kod žena pobijedile su mađarske kuglačice Rakoshegyi VSE njemački SV Pollwitz s 5:3 (3360:3257).  Treće mjesto osvojila austrijska ekipa SK FWT Neunkirchen, dok su kuglačice KK Admiral iz Zagreba zauzele su 5. mjesto.

U finalu muških ekipa bolji je bio splitski KK Mertojak. Uz vrhunsko navijanje obiju ekipa splitski kuglači pobijedili su 6:2 (3606:3558)

Pobjeda je tim veća jer je njemačka momčad Staffeistein dva puta tijekom natjecanja rušila rekord kuglane. Najprije u kvalifikacijama 3722 čunja, a onda i u polufinalu 3818 čunjeva što je 114 čunja više od starog rekorda kuglane u Areni Varaždin. Treće mjesto osvojio je klub iz Austrije KSK Union Dorth/Donau.

Odličnom organizacijom, prekrasnim objektom kuglane u Areni Kuglački savez Varaždinske županije dobio je niz pohvala od  predsjednika Svjetske kuglačke organizacije  WNBA-NBC Klausa Bartha koji je s kuglačima u Varaždinu.