FOTO Varaždinci i Lokomotiva na 0 Celzijusa odigrali 0:0

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

Nogometaši Varaždina na stadionu Varteksa na vrlo niskoj temperaturi ugostili su Lokomotivu u sklopu 18. kola SuperSport HNL-a. Završilo je 0:0.

U 5. minuti Radošević je spasio Varaždince nakon što je Jorgo Pellumbi nespretno ispucao loptu prema svojoj mreži. Tri minute kasnije Luka Jelenić je bio spasitelj. Izbio je gol linije udarac Josipa Pivarića koji je već bio prevario Radoševića.

U 11. minuti opet su domaći teško živjeli. Pokušavali su Luka Stojković i Pivarić, ali Radošević i stativa nisu dopustili slavlje Lokomotive.

Kasnije je momčad Marija Kovačevića uspjela zauzdati gostujuću inicijativu. Prvu ozbiljniju prigodu Varaždinci su imali u 36. minuti kada je nabacio Michele Šego, no udarac Frana Brodića glavom bio je lak plijen za Nikolu Čavlinu. Ubacio se dvije minute kasnije Matija Kolarić u peterac, no opet je Čavlina bio na visini zadatka.

U petoj minuti nastavka najbolja prilika Varaždina. David Puclin tukao je s dvadesetak metara, a nogom je obranio Čavlina. U 61. minuti Teklić izvrtio čuvara, ali nije bilo siline u to udarcu.

Trener Čabraja u igru je ubacio Alyjua, Tucija i gosti su pritisnuli. U 66. Tomečakov udarac blokirala je domaća obrana. Bubanja je potom pogodio stativu u 73. minuti. Mogao je Varaždin na kraju do pobjede. Mladi Domjanić u zadnjim sekundama susreta pogodio je stativu. Završilo je tako bez pobjednika.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.