FOTO Ženski nogometni klub Lepoglava sudjelovao na turniru u francuskom Mentonu

Prvenstvenu stanku tijekom uskrsnih blagdana nogometašice Lepoglave iskoristile su za odlazak na Azurnu obalu, u francuski grad Menton. No nisu tamo otišle na odmor već kako bi nastupile na međunarodnom ženskom nogometnom turniru.

Menton, jedan od najljepših gradova na Azurnoj obali u kojem se održava poznati međunarodni festival limuna, ovog je puta, od 19. do 24. travnja, bio domaćin međunarodnog festivala ženskog nogometa na kojem je nastupio i Ženski nogometni klub Lepoglava. Uz nogometašice Lepoglave, koje su se odazvale pozivu organizatora da nastupe na 47. izdanju Međunarodnog seniorskog ženskog turnira u Mentonu, a koji se igra pod pokroviteljstvom princa od Monaka, na turniru je sudjelovalo još pet ženskih nogometnih ekipa – AS Monaco, domaćin Etoile de Menton, belgijski St. Ghislain, ŽNK Agram iz Zagreba te ŽNK Koprivnica. Na fizički veoma zahtjevnom turnir na kojem svaka ekipa igra sa svakom ekipom, nakon čega četiri najbolje odlaze u polufinale, nogometašice Lepoglave su u konačnici osvojile četvrto mjesto. Tijekom razigravanja, a prije polufinalnih susreta, u pet odigranih utakmica na Stade De Lucien Rhein ostvarile su dvije pobjede dok su tri puta poražene. Pobijedile su AS Monaco i ŽNK Koprivnicu, a izgubile od Etoile de Mentona, belgijskog St. Ghislaina i ŽNK Agrama. Zauzevši četvrto mjesto plasirale su se u polufinale gdje su se sastale s domaćinom, ekipom Etoile de Mentona te izgubile. Slijedila je utakmica za treće mjesto. Protivnik Lepoglave bila je trećeplasirana ekipa 1. hrvatske nogometne lige za žene, zagrebački Agram. Utakmica je u regularnom dijelu završila rezultatom 0:0 pa su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke u čemu su nogometašice Agrama imale više uspjeha. Lepoglava je tako u konačnici osvojila četvrto mjesto. No, nogometašice Lepoglave kući se nisu vratile bez trofeja. Naime, organizator turnira dodijelio im je nagradu za Fair Play. – Nastup na ovom turniru za nas je jedno novo i veliko iskustvo. Nikad prije nismo igrale toliko utakmica u danu i toliko dana zaredom. Međusobno smo se zbližile i još više upoznale. Naučile smo kako mane pretvoriti u prednosti. Podiglo nam se samopouzdanje jer smo vidjele da se rezultatski možemo nositi i s ekipama koje slove za bolje od nas – istaknula je trenerica i igračica ŽNK Lepoglave, Stella Gotal. Nakon ovog međunarodnog nastupa nogometašice Lepoglave vraćaju se obavezama u domaćem prvenstvu u 2. hrvatskoj nogometnoj ligi za žene i nastojanju da do kraja prvenstva zadrže vodeću poziciju i vrate se u društvo najboljih – u 1. HNLŽ.