Hajduk i Dejan Špicer slavili u Jalžabetu

NOGOMET

U šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog Kupa u Jalžabetu je član Međužupanijske nogometne lige ČK-VŽ izgubio od splitskog Hajduka primivši šest golova.

U prvi dvadeset minuta utakmice Hajduk se postavio kao favorit nakon vratnice Ćosića u 2. minuti golovima Bašića i Hamze u 18. i 20. minuti osigurali uvjerljivo vodstvo.  Bašić je sa ruba šesnaesterca poslao loptu od grede u gol, a Hamza je s iste udaljenosti vrlo precizno niskom loptom pogodio „malu mrežicu“.

U 36. minuti domaći trener Lacko radi prvu izmenu i ulazi Dine Pompera umjestoi Robera Horvatića. Međutim, i dalje se igra na polovici Jalžabeta, a domaći igrači vrlo rijetko prelaze centar terena. Do kraja poluvremena domaći ima dvije, tri kontre ali ne uspijevaju doći do šesnaesterca. U 43. minuti Hajduk ima veliku šansu ali Matelić prošuje gol s detak metara. U 44. minuti uzvraća Jalzabet preko Dubravka Cara koji puca pokraj gola. Car je jedan od najboljih igrača Jalžabeta a u prošlom kolu međužupanijske lige ČK-VŽ bio je u momčadi kola. Do kraja poluvremena bez većih prigoda uz posjed lopta od 80 posto za Splićane.

Drugi dio utakmice počeo je s bombom navijača Hajduka, ali dim se ubrzo razišao te su navijači Hajduka ponovo vidjeli teren. U 50. minuti treći gol za Hajduk postiže Fran Tudor nakon što je Futasc s 25 metara uputio oštar udarac a domaći vratar Špicer odbio loptu na glavu Tudoru. Domaći ponovo imaju vrlo malo napada i traju ne više od pet sekundi a u obrani stajao je Hajduka neprelazni Šimir Lorenzo.  U56. minuti počinje Hajduk sa izmjenama ušao Marko Pejić a izašao Josip Kvesić.  U istoj minuti domaći Marko Levatić zaradio je žuti karton zbog usputnog udaranja Hamze. Jalžabet pet minuta kasnije, također radi izmjenu izlazi Davor Amanović a ušao je Zvonimir Kožulj. Od 65. minute u prvi plan utakmice došao je golman Jalžaneta Špicer. Počelo je odličnom oranom Futascu koji je naciljao volejem u spoj stative i vratnice. U 66. minuti izmjena u Hajduku ulazi Ante Erceg a izašao je Ivan Mastelić. U 68. minuti slobodan udarac za Jakžabet sa 25 metara i Pomper oštro puca ali u Hajdukovog vratara. Nakon, toga kontanapad Hajduka i Futacs zabija četvrti gol za Splićane. Nakon toga slijedi serija prilika Hajduka a Špicer odlično brani tri udarca i nakon toga Tudoru jedan na jedan. U 77. minuti Špicer ponovo odlično brtani ovaj puta Ercegu sa pet metara. U 78. Mislav Sakač izlazi iz igre a ulaz Petar Tenčič. U 81. minuti Erceg sa 16 metara odlično puca a Špicer ponovo dobiva pljesak gledatelja. Koncebtracija domaćih igrača već je prilično niska i u 87. minuti Fran Tudor postiže šesti gol za Hajduk na dodavanje Futasca. U 90. minuti prvi korner za Jalžabet, podatak koji dovoljno govori  o dominaciji gostiju. U kantranapadu Hajduka ponovo kao pobjednik izlazi Špicer, kojem sada plješću i navijaći Splićana. U sudačkoj nadoknadi Futasc postiže za konačnih 0:6, nakon poigravanja domaćih igrača u šesnaestercu.

Na kraju svi su bili zadovoljni, Hajduk je ostvario unaprijed upisanu pobjedu, domaći su imali prigodu igrati s jednim od najjačih ekipa HNL-a, gledatelji su vidjeli šest golova a Dejan Špicer, zaposlenik pošte možda pronađe profesionalni angažman nakon što je imao dvadesetak obrana u ovom susretu.

Na kraju je statistika od 30 udaraca na gol Jalžabeta uz samo tri prema golu Hajduka još jedan pokazatelj o premoći gostiju. Utakmicu je na kraju bila vrlo korektna uz 8 prekršaja domaćih i 9 gostiju.

Jalžabet – Hajduk 0-6 (Bašić 18′, Hamza 20′, Tudor 50′, 87′, Futacs 68′, 90+2′)

Jalžabet: Špicer – Levatić, Žugec, Dušak, Friščić – R. Horvatić (od 43. D.Pomper), N.Pomper, Hruško, Car, Sakač (od 78. Tenčić) – Amanović (od 61. Šamarija).

Hajduk: Grbić – Juranović, Šimić, Ćosić, Kvesić (od 56. Pejić) – Vojković, T.Bašić, Barry (od 62. Kožulj), Tudor – Mastelić(0d 66.Erceg), Futacs.

Plivačica Baroka Teodora Liber Kos doplivala do tri srebra i bronce u Zagrebu

U Zagrebu je održano 10. plivačko natjecanje „Medo“, ujedno treći kadetski Grand prix ove sezone, a natjecanje je okupilo 200 plivačica i plivača iz 24 hrvatska kluba.

Plivački klub Barok predstavljali su Jana Marta Horvatić, Teodora Liber Kos, Dora Kranjčec,  Ivan Žganec Car, Jan Žganec, Karlo Petek, Fran Težački i Jan Peremin.  Svi su isplivali svoje osobne rekorde i pokazali da su itekako spremni za naredna natjecanja koja ih očekuju u ovoj sezoni.

Jedna plivačica posebno se istaknula na ovom natjecanju – Teodora Liber Kos.

Ona je u iznimno jakoj konkurenciji osvojila tri srebrne i jednu brončanu medalju. Do srebra je doplivala u disciplinama 200 m mješovito, 200 m slobodno i 800 m slobodno, dok je brončanu medalju osvojila  u disciplini 400 m mješovito. Izvrsna je bila i na 100 m prsno, gdje je zauzela 5. mjesto.

Varaždinac Sandro Meštrić novi golman jedne od najboljih rukometnih momčadi na svijetu

Varaždinac Sandro Meštrić (25) potpisao je ugovor s poljskim Kielceom do 2023. godine.

– Drago mi je što mogu objaviti da ću od ljeta 2023. igrati za jedan od najvećih klubova na svijetu – napisao je Sandro Meštrić na svojem Facebook profilu.

On je rukometnu karijeru započeo u Rukometnom klubu Kneginec, pa je potom branio u Vidovcu i Trnovcu. Godine 2014. prešao je u GRK Varaždin 1930 iz kojeg je u zimi prošle godine prešao u francuski Pays d’Aix UC. Tamo se zadržao do ljeta te je prešao u slovensku Ribnicu.

Sad je postao novi golman Kielcea, osvajača Lige prvaka.

On će biti drugi Hrvat u najboljoj poljskoj momčadi, budući da je njezin član i Igor Karačić.