Herojski otpor Dabrova protiv favoriziranog našičkog Nexea

Rukometaši Varaždina 1930 odigrali su herojsku utakmicu protiv favoriziranog Nexea, no slavili su Našičani s 28:27.

Nakon izjednačenog početka, domaćin je u 11. minuti imao plus četiri 7:3. I držao je tu prednost uz fantastičnu borbenost praktički sve do završnice prvoga dijela. Serija pogrešaka u posljednje tri minute, otvorila je put Nexeu za mini seriju 1:3, pa se na predah otišlo s minimalnih 14:13 za Varaždin.

Nexe odgovornije ulazi u nastavak susreta. I već poslije šest i pol minuta preuzima kontrolu nad rezultatom. U 41. odlaze na plus tri i čini se kako polako prelamaju susret. Ali veliko varaždinsko srce, ne potpisuje predaju. Četiri minute poslije, stižu do novog izjednačenja. Nexe uspijeva čuvati vodstvo, nepune tri minute prije kraja ima čak tri razlike (25:28), ali i otvoriti priliku domaćinu da osvoji bod. Nakon pokušaja Halila Jaganjca i bloka domaće obrane, Varaždin ima 20 sekundi za izjednačenje. U posljednjoj sekundi iz ne baš izrađene situacije puca Jurica Vidaček, ali njegov pokušaj brani Mihailo Radovanović i uspijeva Nexeu donijeti dva boda.

S deset obrana Domagoj Črnila jedan je od domaćih junaka. Trojica igrača Varaždina postigla su po četiri pogotka – Matej Šagij, Jurica Vidaček i Matej Tači.

Izvor: HRS

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.