Hrvačica Ludbrega Marta Besek srebrna na Prvenstvu Balkana

Dvoje članova Hrvačkog kluba Ludbreg, Marta Besek i Rene Dulikravić nastupili su na Prvenstvu Balkana u rumunjskom Bukureštu.

Na natjecanje je nastupilo oko 400 natjecatelja iz devet zemalja.

Marta Besek osvojili je sjajno 2. mjesto u kategoriji do 73 kilograma, odnijevši u Ludbreg srebrnu medalju.

Dulikravić je bio vrlo blizu medalje, no na kraju je stigao do 5. mjesta.

Trojica igrača Varaždina prije pobjede nad Slavenom imala su prometnu nesreću, jedan je čak i igrao

Varaždinci su svladali Slaven Belupo u 19. kolu SuperSport HNL-a s 1:0.

– Bila je ovo šahovska partija. Znali smo njihove dobre strane i teško smo dolazili do prilika u zadnjoj trećini. No, vjerovali smo u sebe i baš nas je nagradilo – rekao je Mario Kovačević, trener Varaždina

Na vrata se ponovno vratio Oliver Zelenika, nakon dviju odličnih predstava Božidara Radoševića.

– Božo je odradio vrhunski dvije utakmice, ali stavili smo Zeleniku jer je on uigraniji s ekipom, odnosno igra više nogom. Znali smo da će nam to koristiti kad nas Slaven bude visoko pritiskao – dodao je Kovačević koji je pohvalio i Teklića.

– Nije ni njemu lako jer sada ga svi bolje čuvaju. Ponovno je pokazao da je klasa i da je miran u ključnim trenucima – rekao je Kovačević.

Pet sati prije utakmice trojica igrača Varaždina Lamine Ba, Urata i Herrera imali su prometnu nesreću. Sva trojica su lakše su ozlijeđena, a Herrera je čak bio i na pregledu u bolnici.

– Svaka čast Urati koji je igrao u drugom dijelu.  Sva sreća da je dobro prošlo – rekao je Kovačević čija je momčad sada na 4. mjestu.

– Kad se sjetim prve utakmice i sad – koliko smo mi napredovali. Vjerujem da ćemo u nastavku prvenstva biti samo još bolji – zaključio je Kovačević.

Nogometaši Varaždina u susjedskom derbiju pobijedili Slaven Belepo i skočili na 4. mjesto

Na stadionu Varteksa na 0 Celzijusa odigran je susjedski derbi između Varaždina i Slaven Belupa. Susret 19. kola završio je 1:0 za Varaždince.

U prvih dvadesetak minuta gosti iz Koprivnice bili su bolja momčad. U 10. minuti zaprijetili su preko Arbera Hoxhe, no varaždinski vratar Oliver Zelenika bio je na visini zadatka.

Samo minutu kasnije Zoran Kvržić je ubacio i odbio do Josipa Mihalića koji se našao sam na desetak metara od gola, gotovo neometan, no njegov udarac otišao je pored gola. U 20. minuti Hoxha je probao iznenaditi Zeleniku, no ovaj se nije dao prevariti.

U 28. minuti najbolja prilika za Varaždince. Fran Brodić je podvalio loptu za Michelea Šegu, koji se nije sjurio prema golu, već je zastao i uputio udarac sa 16 metara, koji je odlično obranio gostujući vratar Ivan Čović.

U 40. minuti Tonio Teklić je povukao kontru i dubinskom loptom pronašao Agona Elezija čiji je udarac s 20 metara prohujao iznad grede.

Na startu drugog dijela trener Farmaceuta Zoran Zekić uveo je iskusnog Ivana Krstanovića. Imali su gosti zatim laganu inicijativu, ali bez pravih prilika.

U 60. minuti bljesnula je kontra varaždinskog sastava. Pucao je u blok prvo Teklić, a potom je obrana gostiju blokirala i pokušaj Šege. Zatim se utakmica lagano umrtvila i bitka se vodila uglavnom na sredini terena.

I kad se već svi mislili da će utakmica završiti bez golova u 88. minuti Lovro Banovec je ušao u kazneni prostor, srušio ga je Hoxha i sudac Jakov Titlić pokazao je na bijelu točku. Točan u 89. minuti bio je Teklić pokazat će se na kraju za pobjedu.

Ovom pobjedom Varaždinci su skočili na 4. poziciju i u idućem kolu gostuju kod Istre 1961.