Hrvatska rukometna reprezentacija u finalu Europskog rukometnog prvenstva u Stockholmu izgubila je od Španjolske sa 20:22.

Imali su Červarovi izabranici u provom dijelu prednost od plus tri (10:7), no Furija je serijom 4:0 preokrenula na 11:10 te je na kraju na odmor otišla s prednošću od 12:11.

U 36. minuti Španjolci su povisili na 16:12, no naši rukometaši kasnije su se uspjeli vratiti. U 48. minuti Marić je izjednačio na 18:18, da bi Stepančić u 54. minuti pogodio za vodstvo. Na kraju su više koncentracije imali Španjolci koji su slavili s 22:20.

Hrvatski rukometaši tako u svom trećem finalu na europskim prvenstvima nisu uspjeli osvojiti zlato, jedinu veliku medalju koja im nedostaje.

Dodajmo da je najkorisnijim igračem prvenstva proglašen Domagoj Duvnjak, dok je Igor Karačić izabran u najbolju sedmorku turnira.