Igor Senečić: Ovo je povijesna prilika za Vidovec, očekujem da tribine budu naš osmi igrač

Uoči utakmice s Dabrovima

Vidovec s nestrpljenjem iščekuje srijedu kada će se odigrati četvrtfinalna utakmica Hrvatskog kupa između domaćeg Vidovca i Dabrova.

Vidovec je i lani stigao do četvrtfinala, no naletio na neprelazni PPD Zagreb, dok je Varaždin igrao u finalu protiv istog protivnika. Ulog na ovoj utakmici je velik, jer će pobjednik biti sudionik završnice kupa u Umagu krajem svibnja.

Rukometaši Vidovca ‘broje sitno’ uoči jedne od najvažnijih utakmica sezone. U međuvremenu su ovaj vikend gostovali kod Đakova, gdje su poraženi, rezultatom 31:24. Već na početku se Đakovo odvojilo, imalo na poluvremenu osam golova prednosti, što Vidovec nije mogao dostići.

– Misli su već bile okrenute preme Varaždinu. Oni su i dalje favoriti, mi smo u istoj poziciji kao i protiv Zameta, dat ćemo sve od sebe da pokušamo iznenaditi. Moram napomenuti da je ova utakmica povijesna prilika da ostvarimo plasman na Final four. Očekuje se da tribine budu naš osmi igrač – rekao je Igor Senečić, trener Vidovca.

Što se Varaždina tiče, u stručnom stožeru su svjesni odakle prijeti najveća opasnost.

– Lani su igrali finale kupa, iako je njihova ekipa ipak nešto slabija nego lani. Imaju osovinu Vidaček-Tokić-Šipić, potpomoguni Zobecom, koja je najbolji dio igra Varaždina – ističe Senečić.

Dobra vijest za Vidovčane je i ta da se u igrački kadar vraćaju Marko Težak i Borna Horenec, koji su propustili nekoliko tjedana, no za kup bi mogli trebali biti spremni, tako da većih problema s ozljedama domaći nema.

– Utakmica je to koja se ne propušta, ako se za koju utakmicu živi, onda je to za ovu u srijedu. Pozivam sve naš navijače da dođu u što većem broju, da nas podrže, jer će njihova podrška biti presudna – zaključuje Senečić prije utakmice koja se igra u srijedu od 19 sati.