Istok Rodeš do izvrsnog četvrtog mjesta u švicarskom Davosu

Za kraj sezone

Varaždinski skijaš Istok Rodeš zauzeo je sjajno četvrto mjesto na slalomskoj utrci nacionalnog prvenstva Švicarske u Davosu.

Istok je za pobjednikom utrke, domaćim skijašem Lucom Aernijem, zaostao 44 stotinki sekunde te je ostvario 11,77 FIS točaka.

Na drugom mjestu završio je Reto Schmidiger, dok je jedno mjesto ispred Varaždinca završio također Švicarac Marc Rochat.

Varaždinski rukometaši dobro parirali PPD-u Zagreb samo prvi dio susreta

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba 1930 u srijedu, 12. svibnja, odigrali su 2. kolo Lige za prvaka Premijer lige protiv PPD-a Zagreb. Gosti su slavili u Graberju s 33:20.

Varaždinci su se dobro držali prvih 30 minuta. Čak su i vodili prvih 15 minuta, a onda je momčad Ivice Obrvana malo pojačala ritam te je na predah odnijela plus pet (9:15).

U nastavku je naravno do izražaja došla bolja fizička pripremljenost Zagrebaša, veća kvaliteta pa naravno i rotacija, tako da Varaždin jednostavno nije mogao odgovoriti na sve te izazove. S dvije serije po četiri pogotka za redom i jedanput 3:0, Zagreb je otišao do konačnih 13 razlike.

Kod domaćih Varaždinaca najbolji je bio Luka Trojko sa sedam pogodaka iz devet pokušaja.

Kastel nakon boda u Maksimiru: Igrači su vratili vjeru u sebe

Nogometaši Varaždina stigli su do vrijednog boda kod Dinama odigravši 2:2 na Maksimiru.

Time su stigli do 27 boda i dalje drže pretposljednje mjesto Lige.

– Pripremali smo tjedan dana ovu utakmicu, posebno psihološki, da igrači shvate da se mogu nositi s Dinamom i to su i pokazali. Primili smo opet golove nakon grešaka, rezultat je realan, mogli smo mi pobijediti, ali mogao je i Dinamo. No, kažem, pokazali smo da možemo igrati i protiv najboljih, uzeli smo bod s Osijekom, sad i u Maksimiru, igrači su vratili vjeru. Ovaj bod možda neće biti presudan na kraju u borbi za ostanak, ali nam je poticaj da i u preostale dvije utakmice budemo pravi i osvojimo dovoljno bodova da ostanemo u ligi – rekao je Kastel nakon susreta.

Do kraja su ostala još dva kola. Varaždinci u nedjelju, 16. svibnja, dočekuju Rijeku. Posljednjeplasirana Istra 1961 dočekuje sedmoplasirani Slaven Belupo, dok osmoplasirana Lokomotiva ugošćuje Osijek.