Istok Rodeš nakon odlične slalomske vožnje ostao bez bodova u Wengenu

Alpska kombinacija

Varaždinski skijaš Istok Rodeš nakon osvajanja prvih bodova u Svjetskom kupu u Adelbodenu, osvojio je i 32. mjesto u alpskoj kombinaciji u švicarskom Wengenu.

>>Varaždincu Istoku Rodešu ponovno se smiješe bodovi u Svjetskom kupu

U slalomskom dijelu zauzeo je odlično osmo mjesto s 1,55 sekundi zaostatka za vodećim Švicarcem Justinom Murisierom.

Ipak, u spustu nije oduševio i osvojio je ukupno 32. mjesto s 6,40 sekundi zaostatka za pobjednikom Švicarcem Nielsom Hintermannom.

Najbolji plasman od hrvatskih skijaša ostvario je Ivica Kostelić osvojivši 22. mjesto.

Nikola Jelić drugi je put u karijeri proglašen najboljim sucem futsala na svijetu, objavio je HNS.

Jelić je u izboru prestižnog portala Futsalplanet zaslužio laskavu titulu za 2020. godinu, premoćno osvojivši najviše glasova među kontrolorima suđenja, trenerima, igračima, novinarima i drugim sportskim djelatnicima s međunarodnom reputacijom u futsalu.

Jelić, koji je osvojio 658 glasova, ispred Ruskinje Irine Velikanove (479) i Švicarca Daniela Matkovića (357), najboljim futsalskim sucem na svijetu proglašen je i 2018. godine, a godinu dana poslije u istom je izboru osvojio drugo mjesto. Nikola Jelić već je već nekoliko godina u samom vrhu svjetskog suđenja, što mu osigurava sudjelovanje na najvećim europskim i svjetskim natjecanjima u futsalu.

Nikola Jelić: “Trud i rad uvijek se isplate, a najveća podrška je obitelj”

Futsalplanet Awards 2020 dodjeljuje se za najbolje igrače i golmane u muškoj i ženskoj konkurenciji, najbolje klubove i reprezentacije, trenere, najbolje mlade igrače te suce.

Novi rekord varaždinske atletičarke Klare Košćak na mitingu u Osijeku

U Osijeku je u subotu, 23. siječnja, održan atletski miting na kojem su nastupile tri varaždinske atletičarke, koje su donijele tri pobjede i jedan državni rekord za Atletski klub Sloboda Varaždin.

Najuspješnija je bila Klara Košćak, koja je na 60 m s preponama pobijedila i oborila svoj državni rekord za 8 stotinki, koji sad iznosi 8,33. Klara je pobijedila i na 60 m s novim osobnim rekordom 7,70 te ju je jedna stotinka dijelila od državnog rekorda.

Košćak je nastupila u skoku u dalj i pobijedila sa skokom 5,37, što je njezin novi osobni rekord. Na 60 m je nastupila Viktorija Vujović, koja se plasirala na 5. mjesto rezultatom 7,97.