Iva Gerić i Hrvački klub Ludbreg najbolji u Hrvatskoj!

Na prijedlog trenera hrvatskih hrvačkih reprezentacija, Stručno trenerska komisija HHS-a odabrala najbolje hrvačice i hrvače Hrvatskog hrvačkog saveza u 2021. godini.

Najboljom hrvačicom u Hrvatskoj proglašena je Ludbrežanka Iva Gerić koja je prošle godine stigla do bronce na Europskom prvenstvu za juniorke.

Također osvojila je zlato na Prvenstvu Balkana.

Istaknimo da je Hrvački klub Ludbreg proglašen najboljim u ženskoj konkurenciji.

1. ŽNL: Mladost (Vž) skinula lidera, drugoplasirani N. Marof stigao na tri boda do Tuhovčana

Polet iz Tuhovca tri kola prije kraja imao je priliku stići do naslova u 1. ŽNL, no nije uspio.

Varaždinska Mladost slavila je u Tuhovcu s 1:0 pokvarivši slavlje domaćinu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Petar Palatinuš u 70. minuti.

Drugoplasirani Novi Marof pobijedio je Mladost u Margečanu s 3:1 i tako se približio Tuhovčanima opet na tri boda. Novomarofčane je u vodstvo doveo Tomislav Harmicar u 10. minuti, dok je na 1:1 izjednačio Marget Piskač u 37. minuti. Drugoplasiranu momčad u vodstvo je opet doveo Vedran Brdar u 69. minuti, da bi konačnih 3:1 postavio Lukas Stojak golom u 74. minuti.

U preostalim utakmicama Polet je u Cestici sa 6:2 svladao Dravu-Ajax, Sloboda je u Tužnom bila bolja od varaždinske Slobode s 3:1, a Čevo je s 4:0 bilo uvjerljivo kod Mladosti u Sigecu.

Zadrugar je slavio kod Beretinca 2:0, dok su Obreš i selnička Plitvica odigrali 1:1. U idućem kolu vodeći Polet (T) igra derbi kod Obreša, dok drugoplasirani Novi Marof dočekuje Beretinec.

4. HNL: Dva kola prije kraja “mrtva” utrka za naslov između Bednje i Nedeljanca

U 4. HNL Čakovec – Varaždina nastavlja se žustra borba za naslov između vodeće Bednje i drugoplasiranog Nedeljanca.

Beletinčani su u 24. kolu pobijedili Draškovec s čak 5:0. Povela je momčad Saše Paske već u 3. minuti kada je zabio Tomislav Herceg, na 2:0 povisio je Richard u 39., da bi Filip Holi gol za 3:0 postigao u 53. minuti. Na 4:0 povisio je Richard u 59. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio Dominik Božak golom u 72. minuti.

Beletinčani su tako zadržali bod prednost pred drugoplasiranim Nedeljancem koji je slavio kod Galeba u Oporovcu s 5:2. Nedeljančani su gubili 2:1, no preokrenuli su rezultat i upisali nova tri boda. Dva gola u pobjedu ugradio je Dejan Kučko, dok su po gol zabili Emanuel Škvarić, Tomislav Medved i Marko Kovačić.

U preostalim utakmicama, Mladost iz Sv. Marije pobijedila je Plitvicu u Gojancu s 3:1, istim rezultatom slavio je Jalžabet protiv Zelengaja, Dinamo iz Domašinca s 5:1 je bio bolji od Dubravke-Zagorac, dok su dva susreta završila bez pobjednika.

Budućnost i Naprijed u Vidovcu su odigrali 4:4, dok su Mladost Komet i Ivančica odigrali 3:3. U idućem, pretposljednjem kolu vodeća Bednja gostuje kod Dinama u Domašincu, dok Nedeljanec ugošćuje Mladost iz Sv. Marije.