Ivanec Open 2021.: pobjeda Ivančaninu Damiru Habeku

Na Ivanščici i Ravnoj Gori održano je međunarodno natjecanje u preletima parajedrilicom „Ivanec Open 2021“, od 24. do 27. lipnja.

Natjecalo se 60 pilota iz Austrije, Estonije, Brazila, Mađarske, Južne Afrike, Poljske, Slovenije i Hrvatske. Održane su tri utrke u četiri dana – 48, 55 i 80 kilometara.

Pobjednik natjecanja je Damir Habek iz Kluba LET Ivanec, drugo mjesto osvojio je njegov klupski kolega Antun Lovrec, a treći je Miha Vovk iz Slovenije, objavio je Grad Ivanec.

U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Diana Žgela iz ZK Aerotika Zagreb, drugo mjesto izborila je Ines Ivanuša iz istog kluba, dok je treće mjesto osvojila Sara Lovrec iz Kluba LET Ivanec.

Uručivanje nagrada, medalja i pehara upriličeno je u Ribičkom domu Ivanec.

Organizatori i domaćini uputili su zahvale na potpori Gradu Ivancu, Varaždinskoj županiji, Gradu Lepoglava i Općini Bednja.

FOTO Odigrana humanitarna utakmica između Poleta i Varaždina u Cestici

Na igralištu Graba u Cestici u srijedu, 20. listopada odigrana je humanitarna nogometna utakmica između domaćeg Poleta i drugoligaša Varaždina.

Utakmice je odigrana pod pokroviteljstvom Općine Cestica, a sav prihod bio je namijenjen za cestičku udrugu Život i radost, udruge za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom.

Rezultat je bio u drugome planu. Na poluvremenu su vodili Varaždinci s 2:0, da bi na kraju završilo rezultatom 8:0.

Filip Ude u finalu, Varaždinac Mateo Žugec završio kao 21. na Svjetskom prvenstvu

Član Gimnastičkog kluba Vindija Mateo Žugec nastupio je na svojem prvome Svjetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama na svjetskoj smotri u Japanu Mateo je završio kao 21. (13.866).

– Ovo je za mene bilo predivno i nezaboravno iskustvo. Jako sam zadovoljan svojom izvedbom. Bilo je sitnih greškica, mogao sam preko 14.000, ali nema veze, nećemo se žaliti – rekao je Žugec.

Obraz hrvatske gimnastike ponovno je osvjetlao Međimurac Filip Ude.

Srebrni olimpijac iz Pekinga 2008. na svom čak 11. svjetskom prvenstvu u karijeri još jednom je zablistao na istoku zemlje, budući da iz kineskog Nanninga ima svjetsko srebro iz 2014. godine i ušao u svoje 4. svjetsko finale.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama u Kitakyushuu zauzeo je 8. mjesto s ocjenom 14.866 i ušao u borbu za medalje koja ga čeka u subotu, a prijenos možete pratiti na HRT 2. Finale konja starta od 10:50 po hrvatskom vremenu.

–Proslaviti ćemo Filipov ulazak u finale, a onda idemo doma. Već sljedećeg tjedan u Osijeku nas čeka Državno prvenstvo – kratko je rekao Žugec.