Iz Košarkaškog kluba Sjever klince žele od malih nogu uvesti u košarku

U Varaždinskoj županiji već dvije godine djeluje Košarkaški klub Sjever koji trenutno broji 110 košarkaša.

Riječ o klubu koji ujedno organizira i ligu među školama. Sudjeluju sve varaždinske škole te škole iz Sračinca, Petrijanca, Radovana, Vinice, Vidovac, Cestice i Maruševca.

– Cilj je da klince od malih nogu uvedemo u košarku – rekao je Dejan Čonda, potpredsjednik i trener KK Sjever.

Naime, klub ima i seniorsku ekipu koja se natječe amaterskoj Regionalnoj B ligi, dok će se dječaci do 13 godina ove sezone natjecati u varaždinsko-međimurskoj ligi pod nazivom M-13.

– Želimo kvalitetno raditi i djecom iz ostalih općina u Varaždinskoj županiji kako bismo ih jednog dana uz suradnji Košarkašim klubom Vindija pripremili za seniorsku košarku – naglasio je Čonda.

Treninzi KK Sjever održavaju se u svim varaždinskim osnovnim školama, osim III. OŠ i V. OŠ, te u osnovnim školama u Sračincu, Petrijancu, Vinici, Maruševcu i Radovanu.

Upisi u školu košarke su u tijeku i možete se javiti Petru Zajecu na 0923356241.

Ivančanka Stella Gotal preuzela hrvatsku seniorsku žensku nogometnu reprezentaciju

Hrvatsku žensku A nogometnu reprezentaciju uskoro očekuju dvije gostujuće kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo 2023. godine protiv Italije (Castel di Sangro, 22. listopada) i Švicarske (Zürich, 26. listopada).

Hrvatsku će u ovim dvjema utakmicama voditi v.d. izbornice Ivančanka Stella Gotal, a reprezentacija se okupila u ponedjeljak, 18. listopada, u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici.

Istaknimo da je na okupljanje pozvana nogometašica Splita iz zeljarskog kraja Janja Čanjevac.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.