Izbornik Horvat nakon debakla protiv Egipta: „Morat ćemo se vaditi. Čeka nas teško i krvavo prvenstvo!“

Hrvatska muška rukometna reprezentacija doživjela je težak poraz od Egipta rezultatom 31:22 u susretu 1. kola skupine G Svjetskog prvenstva u Švedskoj i Poljskoj. To je scenarij koji reprezentaciju stavlja u tešku poziciju u nastavku natjecanja ukoliko želi doći do četvrtfinala.

Bila je to utakmica koju će hrvatski navijači pokušati što prije zaboraviti jer Kauboji u njoj nisu pokazali ništa. Egipat je već u 19. minuti imao velikih šest golova razlike (11:5). Tračak nade u preokret pojavio se samo koji minutu kasnije kada je Hrvatska došla na minus od četiri gola (12:8) i imala kontru koju nije iskoristila. Na odmor se otišlo vodstvom Egipta od 16:12.

U nastavku slična slika na terenu. Hrvatska nemoćna dok Egipat s lakoćom kažnjava svaku pogrešku u obrani.

– Egipat je apsolutno dobro odradio napadački dio posla. Lakoćom su prolazili su kroz našu obranu. Mi nismo dobro funkcionirali u tom dijelu igre, dopustivši Egipćanima da se dodavaju unutar devet metara. U defanzivnom dijelu igre nismo se uspjeli nametnuti na način na koji smo to željeli, a to se odrazilo i na naš napad. Kada ne funkcionira obrana ne možeš biti koncentriran niti u napadu. Kada smo se u uspjeli rezultatski primaknuti nismo iskoristili zicer koji je ponovno gurnuo Egipat prema osjetljivijoj razlici. Oni su iskusna ekipa koja stečenu prednost zna održavati. Prolazak skupine nije sporan, ali svaki daljnji plasman u velikoj mjeri ovisi i o drugim rezultatima. A i mi ćemo moramo težim putem – rekao je nakon susreta izbornik Hrvoje Horvat.

Vremena za analize nema mnogo. Već u nedjelju, 15. siječnja, Hrvatsku od 20.30 čeka susret 2. kola protiv reprezentacije SAD-a.

– Imamo dan-dva za resetirati se. U teškoj smo situaciji, ali nije sve izgubljeno. Ovo je bila važna utakmica koja bi nam olakšala. Morat ćemo se sad vaditi i čupati. Izgubili smo s visokom razlikom i dalje nas čeka teško i krvavo prvenstvo – zaključio je Horvat.

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.