Izvrstan nastup varaždinskih Vidri na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u paraplivanju

Na bazenima Poljud u Splitu proteklog vikenda u organizaciji Hrvatskog paraolimpijskog odbora, Hrvatskog paraplivačkg saveza, Plivačkog kluba Cipal i Sportskog saveza osoba s invaliditetom Grada Splita održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u paraplivanju.

Varaždinski Plivački klub Vidra već godinama sudjeluje na PH, ali ove godine imali su najbrojniju delegaciju dosad. Nastupilo pet plivača i pet plivačica koji su 43. puta startali u svoje utrke.

Najbolja sportašica Grada Varaždina s invaliditetom 2020. godine juniorka Sabina Kušter osvojila je pet odličja. Kao seniorka bila je brončana na 50 m leptir te srebrna na 200 m mješovito. Kao juniorka u kategoriji AB osvojila tri zlatne medalje i to na 50 m slobodno, 50 m leđno i 50 m leptir. Po broju osvojenih odličja uz popravak svih svojih najboljih vremena na 50 m delfin, 50 m leđno, 200 m kraul i 200 m mješovito Kušter je bila najuspješnija plivačica PK Vidra na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske u paraplivanju.

Hrvatska juniorska paraplivačka reprezentativka i najbolja sportašica s invaliditetom Grada Varaždina za 2021. godinu Ema Cesar u kategoriji S9 i S10 osvojila je kao juniorka dvije medalje; srebro na 50 m prsno i zlato na 50 m slobodno. Plivajući u grupi s hrvatskom paraplivačkom rekorderkom Emmom Mečić i hrvatskom paraolimpijkom Paulom Novinom popravila je svoja najbolja vremena na 100 m kraul za sekundu te na 100 m prsno za čak 6 sekundi!

Povratnik u Klub nakon 10 godine plivačke pauze senior Nikola Geček u kategoriji S9, nakon samo dva mjeseca treninga osvojio je 2 odličja, oba zlatnog sjaja; na 50 m slobodno te na 50 m leđno, čime je dokazao kako je odluka o povratku u plivanje bila mudra.

Trostruki najbolji sportaš Grada Varaždina s invaliditetom 2018., 2019. te 2021. godine mlađi senior Nikola Kosec isplivao je čak 6 normi na 50 m leđno, 50 m prsno, 50 m kraul, 50 m delfin te 100 m kraul i 100 m leđno za Europsko prvenstvo za osobe s Downovim sindromom koje se ove godine u listopadu održava u Portugalu. Kosec je na prvenstvu države popravio svoja najbolja vremena te kao senior u kategoriji S14 osvojio 3 medalje, 2  brončane medalje; na 50 m leđno i 50 m prsno gdje je poboljšao svoje najbolje vrijeme za čak 14 sekundi te srebrnu medalju na 100m leđno.

Mlada perspektivna plivačica juniorka Mirna Roginek koja je tek započela sa natjecanjima, na svom prvom PH kao juniorka u kategoriji S14 osvojila je 2. mjesto na 100m leđno te 3. mjesto na 50 m leđno.

Jedna od najboljih juniorki s Down sindromom u Europi juniorka Brunela Hrženjak osvojila je kao juniorka u kategoriji S14 3. mjesto na 50 m prsno te 3. mjesto na 50 m slobodno.

Debitant prvenstva, kadet Olaf Kuštelega, najmlađi natjecatelj PK Vidre, nakon 4 godine treninga na svom prvom natjecanju kao junior u kategoriji S10 osvojio je 1. mjesto na 50 m prsno te dva  3. mjesta na 50 m slobodno i na 50m leđno.

Master senior Nikola Dodoš u kategoriji S14 na 50 m slobodno unatoč što su mu na startu pukle plivačke naočale, isplivao je cijelu dionicu, popravio svoje najbolje vrijeme za sekundu te isplivao normu za Europsko prvenstvo za osobe s Downovim sindromom u Portugalu!

Debitanti PH u paraplivanju seniorka Borna Obradović i senior Andrej Marjanović u kategoriji S14 poboljšali su svoja najbolja vremena, Obradović na 50m slobodno za 8 sekundi dok je Marjanović na 50m leđno svoje najbolje vrijeme smanjio za 14 sekundi!

– Vidre su dokazale da se upornost, trud i rad nagrađuju uspjehom te nastavljamo s održavanjem dobre sportske forme za Regionalno PH u paraplivanju Zadar 2022. koje se održava 30. travnja. na Bezenima Višnjik u Zadru – ističu iz PK Vidra.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.