Jertec prije Istre 1961: Imamo bolju momčad, idemo pokušati pobijediti

Nakon poraza od Lokomotive od 1:0, nogometaše Varaždina čeka 22. kolo 1. HNL. Opet igraju derbi začelja, ovaj put u Puli kod posljednje Istre 1961.

– Svjesni smo da nas čeka jako važna utakmica u Puli. Pobjedom bi napravili veliki iskorak prema ostanku. Bit će to nezgodno gostovanja, no imamo bolju momčad od Istre i idemo pokušati pobijediti – rekao je Dario Jertec, pomoćni trener Varaždina.

On se osvrnuo i na poraz Varaždina protiv Lokomotive i remi (1:1) Puljana s Rijekom.

– Istra je odigrala odličnu utakmicu. Lakše je igrati protiv jačih ekipa jer igraš defanzivu i prijetiš iz kontri. Sad nas čeka drugačija utakmica. Mi ćemo kroz posjed i kombinatoriku probati stvarati prigode – zaključio je Jertec.

Utakmica u Puli igra se u subotu, 20. veljače, u 15 sati.

Rukomet: Koka poražena u Pločama, Varaždin 1930 izgubio od Dubrave

Rukometaši Varaždina doživjeli su poraz rezultatom 33:25 na gostovanju protiv Dubrave. Domaćini su vodili tijekom cijelog susreta na ostavljajući Varaždincima prostor za eventualni preokret.

Već u 11. minuti imala je Dubrava četiri gola prednosti (7:3), dok se na odmor otišlo vodstvom domaćina 15:10. U nastavku slična igra na terenu. Dubrava sigurnom igrom održava prednost. Igrači Varaždina uspijevaju se primaknuti na četiri gola zaostatka (24:20), ali za nešto više od toga nije bilo snage. U varaždinskim redovima najučinkovitiji pojedinac bio je Tin Šestak sa šest golova.

S obzirom da su četiri od pet momčadi s vrha tablice upisale pobjede i dalje nisu potvrđeni sudionici Lige za prvaka. Varaždin 1930 će svoju kartu tražiti u posljednjem 18. kolu, u domaćem susretu protiv Poreča. Utakmica je na rasporedu u subotu, 20. ožujka.

Rukometašice Koke poražene su pak u Pločama od domaće ekipe Dalmatinke rezultatom 23:18. Zbivanja na terenu u prvom poluvremenu nisu dala naslutiti ovakav konačni ishod. Naime, nakon izjednačenog rezultata 4:4 u 14. minuti, do odlaska na odmor sve je bilo u znaku varaždinskih rukometašica. Na krilima Suzane Furjan i Tee Jalušić, Varaždinke na poluvrijeme odlaze s vodstvom 11:6.

U nastavku susreta sasvim drugačija slika na terenu. Domaće igračice su te koje diktiraju ritam igre. Varaždinke puno griješe u napadu pa Dalmatinka u 49. minuti dolazi do izjednačenja 15:15. U preostalom vremenu igračice Koke postižu tri gola, ukupno svega sedam u drugom dijelu, što domaća ekipa koristi za šestu prvenstvenu pobjedu.

Najučinkovitija Varaždinka bila je Jalušić sa šest golova. Sljedeće subote, 13. ožujka, Koka kod kuće dočekuje ekipu Osijeka.

Mlada varaždinska atletičarka Klara Košćak 34. na Europskom dvoranskom prvenstvu u Torunu

U subotu, 6. ožujka, u Torunu su održane kvalifikacije Europskog dvoranskog prvenstva na kojem je nastupila atletičarka Klara Košćak iz Atletskog kluba „Sloboda“ Varaždin.

Klara je potvrdila odličnu formu otrčavši drugi najbolji rezultat karijere, 8,27 sekundi, u utrci na 60 metara s preponama.

Tim rezultatom Klara se plasirala na 34. mjesto.

Prisjetimo se da je Klara bila najmlađa hrvatska natjecateljica u ovoj disciplini u povijesti te se sa svega 16 godina plasirala na tako veliko europsko natjecanje.

Čestitke Klari i njezinom treneru Patriku Koščaku!