Juniori KK Vindija najbolji u Varaždinskoj županiji

KOŠARKA

Juniori KK Vindije bili su uvjerljivi protiv vršnjaka iz KK Grafičar u C ligi 69:52 (24:13, 17:14, 8:13, 20:8). Bio je to razlog za razgovor s trenerom Draženom Cesarom o protekloj godini i planovima za nastavak sezone.

– Bolji kraj godine  i polu-sezone nismo mogli ni sanjati, siguran plasman na F4, dobre igre tokom godine, napredak igrača, dobra atmosfera , lijepo popunjene tribine i na to se još naslonila  uvjerljiva i uvijek slatka pobjeda protiv Grafičara. U samo dva mjeseca odradili 40 treninga, odigrali 17 službenih utakmica a u nepunih 18 sati juniori Vindije odigrali dvije utakmice, pa sam se pribojavao da  emocionalno i fizički  ne budemo previše prazni. Ovaj ritam je i za profesionalni klub težak i naporan.

Utakmica nam nije bila bitna rezultatski, budući sa smo se i prije te utakmice plasirali na F4 ali nam je bila bitna zbog same atmosfere i zadržavanja pozitivnog ritma .  Htjeli smo odigrati hrabru utakmicu, međutim odigrali smo tri četvrtine briljantne utakmice. U prvih 20 minuta energetski smo  mnogo bolje stajali na terenu, uostalom imali smo i 7 skokova u napadu, bili smo brži i na svakoj lopti prvi i našli smo način na koji gosti nisu imali rješenja a to je bila je zonska obrana. Rizik nam se isplatio bez obzira na njihovih zabijenih 6 trica ali smo period od 5 minuta dobre, agresivne i pokretljive zonske obrane bili bez primljenog koša. Kada se tome pridoda i agresivna obrana čovjeka,sa samo primljenih 27 koševa u dvadeset minuta, + 14 bio je čak i premalen rezultat u odnosu na prikazano. Neshvaćen napadački pad u 3 četvrtini, donesene krive odluke,brzoplete odluke, samim time sistem se urušio i dozvolili im da nam se približe na samo 4 razlike. Zadnja četvrtina je bila apsolutno nezaboravna  zbog energije i načina kako smo odigrali tih 10 minuta koje smo dobili 20:8 i s obzirom na atmosferu u dvorani. Ali morate biti svjesni da ih ne možete svih 40 minuta napadati na isti način, promaše se neki šutevi, igrači postanu umorniji.

Ukupno 30 skokova od čega 12 napadačkih govori o dominaciji pod oba obruča, 7 skokova  na očigled nevidljivog Cesarca ali nevjerovatno korisnog igrača. Napadački izvrstan Vojkovič 24, Hrustanović 11 i Mak 12, Kos 9 i Kovačić 4.

Nakon 7 odigranih utakmica sa šest pobjeda i samo jednim porazom /Međimurje/, zadržan vrh i u ovom trenutku smo pokazali da smo trenutno najbolji juniori u VŽ županiji, pobijeđeni  / Ivanec +14/ i Grafičar +17/.

Uspjeh je time veći što prije par mjeseci nismo uopće znali koji će igrači  igrati, što će se igrati,  i još kad se doda da jedino naši juniori ne igraju A2 ligu, dok juniori navedenih klubova već uvelike igraju i participiraju u A2 ligi. Voljni moment im je na vrlo visokoj razini te uz gore navedeni podatak odrađenih treninga i utakmica, mogu samo reći da sam vrlo ponosan na te dobre, skromne i ponizne dečke.

Nakon ove utakmice dao sam igračima slobodno 8 dana da se maksimalno posvete najvažnijoj stvari školi, da se odmore i zažele košarke, dodao je Cesar.

Nastavak treninga je 27.12. i traje do 31.12. a u 2017. godini se kreće  04,01. kada će se trenirati i dva puta dnevno.

Na varaždinskoj Slobodi održat će se nogometni turnir Špancir kup

Na stadionu Sloboda u subotu i nedjelju, 20. i 21. kolovoza održat će se Špancir kup kojeg organiziraju NK Sloboda u suradnji s Nogometnom akademijom Lumen , a pod sponzorstvom Decathlona.

– Provedbom ovog turnira imamo mogućnost prezentirati se široj društvenoj zajednici, dodatno popularizirati nogomet u našem gradu i privući nove generacije djece u klub – ističu iz NK Sloboda.

Ove godine na turniru će nastupiti Dinamo, Lokomotiva, Slaven Belupo, Varaždin, brojni klubovi iz regije poput Međimurja, Pregrade, Vrbovca, ali i inozemstva – Drava Ptuj te Ormož.

Varaždinac Mateo Žugec bio je na korak do finala Europskog prvenstva u Münchenu

Filip Ude plasirao se u finale konja s hvataljkama na Europskom prvenstvu u Münchenu!

Bit će to njegovo 11. europsko seniorsko finale i ujedno 9. pojedinačno (ima 2 višebojska) čime je dostigao dosadašnjeg rekordera Roberta Seligmana.

36-godišnji Čakovčanin na svom čak 20. EP-u u nedjeljnu borbu za medalje ušao je sa 4. ocjenom kvalifikacija (14.433), a do posljednje kvalifikacijske skupine u igri za finale ove sprave bio je i 20-godišnji Varaždinac Mateo Žugec (13.833) no na kraju je završio kao 12.

Užasna agonija je iza mene. Bili smo na igrama skoro do kraja kvalifikacija. Mislim da mogu biti zadovoljan sa sobom, odradio sam cijelu vježbu, pokazao sam da vrijedim. Bit će bolje drugi puta. Čestitam Udeu koji je ušao u finale i Seligmanu, bila mi je čast stajati pored njih i natjecati se s njima – ističe Mateo Žugec.