Kovačević: Galamio sam na igrače i prije utakmice, mi igramo prekorektno
Nogometaši Varaždina poraženi su kod Dinama u sklopu 31. kola rezultatom 2:0. >>Nogometaši Varaždina nisu imali šanse protiv Dinama: Varaždincima...
Vrlo uspješno ligaško kolo je iza juniora i kadeta Varaždina. Juniori su u sklopu 19. kola gostovali kod Rijeke i slavili s 3:0.
Pogotke su postigli Plavec Marković, Gibanjek i Ocvirek. Ovom pobjedom momčad Miljenka Mumleka stigla je do 32-og boda i drži trenutno 5. mjesto Lige s dva boda manje od četvrtoplasirane Lokomotive.
Kadeti su gostovali kod Dinama i pobijedili s 3:2. Golove za Varaždince postigli su Lesjak, Hopek i Lušić. I kadeti su također na 5. mjesto Lige.
Pioniri Varaždina jedini nisu bili uspješni. Njih je sa 7:1 pobijedila vodeća momčad Lige Dinamo.
U idućem kolo pioniri i kadeti dočekuju Cibaliju, dok juniori ugošćuju Slaven Belupo.
Ludbrežanka Sara Kolak vratila se pobjedama! Atletičarka Kvarnera i olimpijska pobjednica u bacanju koplja iz Rio de Janeira osvojila je prvo mjesto na Memorialu Josefa Odložila u Pragu.
Zlato je osvojila s hicem od 59,33 metra iz treće serije, ostavivši iza sebe domaću bacačicu Nikolu Ogrodnikovu, viceprvakinju Europe iz Berlina 2018. godine, čije se koplje zaustavilo na 58,83 metra, te njezinu sunarodnjakinju Irenu Gillarovu s hicem od 58,63 metra.
Kolak je natjecanje otvorila s 55,60 i 57,43 metra, nakon čega je bacila pobjednički hitac. U iduća dva pokušaja imala je hice od 56,44 i 53,81 metar, a natjecanje je zaključila prijestupom.
Izvor: Novi list
Nevia Fotak nova je hrvatska kadetska rekorderka u skoku u dalj s preskočenih 608 centimetara, objavio je njezin klub Atletski klub “Međimurje” Čakovec.
Ovaj sjajan skok u petoj seriji državnog prvenstva za mlađe juniorke donio joj je pobjedu i zlatnu medalju u jakoj konkurenciji u kojoj je trebalo pobijediti Anu Ćurković koja već ima otprije skok od 610 centimetara te Anju Barbarić, koja je kadetski rekord od 594 centimetara držala samo sedam dana.
Upravo taj cilj, iskupiti se za prošlotjedni poraz i preuzeti rekord bio je Neviin glavni motiv i vjetar u leđa koji joj je donio i ovaj sjajan rezultat, objavio je klub.