Juniorski par Medonje Lovro Kreš i Deni Ljubek prvaci Hrvatske u bowlingu

Najmlađi članovi varaždinskog Bowling kluba „Medonja“ Lovro Kreš i Deni Ljubek osvojili su Prvenstvo Hrvatske u igri parova za juniore, igrače do 18 godina.

Prvenstvo je odigrano u subotu na stazama Bowling centra Rock’n’Bowl u Zaprešiću, a varaždinski juniorski par već je u kvalifikacijama pokazao da su favorit za osvajanje titule.

U polufinalu su nadmašili par BK Zagreb 2 308:270, a u finalu par BK Zapad 313 : 289.

Mladi varaždinski bowlingaši Kreš i Ljubek svojim su igrama i osvojenom titulom juniorskih prvaka zaslužili priliku dokazati se i u seniorskim natjecanjima koja su uskoro na rasporedu.

Mladi varaždinski odbojkaši deveti na Prvenstvu Hrvatske

Proteklog vikenda održano je Prvenstvo Hrvatske u odbojci za kadete u Zadru, a mladi odbojkaši OK Kitro Varaždin s tri pobjede i dva poraza osvojili su 9. mjesto.

Izgubili su od Marsonije 2:1 i Zadra (finalista) 2:0, dok su pobjede ostvarili protiv Centrometala (2:0), Croatije (2:1) i Sisaka 2:0.

– Čestitamo svim kadetima i njihovom treneru Ivanu Kocijanu – stoji na stranicama OK Kitro Varaždin.

U finalu Prvenstva Hrvatske sastali su se HAOK Mladost i OK Zadar, a bolji su bili Zagrepčani rezultatom 3:1.

Slobodaš Karlo Marciuš pobijedio u Zagrebu

Na stadionu Mladosti u Zagrebu u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac protekli vikend održan je Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, na kojem je Atletski klub Sloboda imao svoje predstavnike.

Najviše se istaknuo najbolji sprinter u Hrvatskoj u 2021. godini, Karlo Marciuš. Nakon brojnih pobjeda, rušenja osobnih i državnih rekorda, Karlo je kraj sezone proslavio uz još jednu pobjedu, ovaj put na 200 m. Konačno vrijeme koje je Karlu donijelo pobjedu jest 21,11sec što je dokaz njegove konstantne forme koju pokazuje kroz cijelu ovu sezonu.

Varaždinski klub u skoku s motkom ponovno su predstavljale Orhidea Leščak i Andrea Vuradin. Orhidea Leščak osvojila je 5. mjesto s preskočenih 3,00 m, dok se Andrea Vuradin plasirala na 6. mjesto s preskočenih 2,80 m.