Uspješno su nogometašice Nogometne škole Međimurje-Čakovec odradile zahtjevno gostovanje u Maksimiru protiv zagrebačkog Dinama.

U utakmicama 14. kola pionirskog i kadetskog prvenstva Hrvatske, talentirane čakovečke nogometašice upisale su dvije vrijedne pobjede.

Uvjerljive

Prve su na maksimirski travnjak izašle pionirke, a ekipa Međimurje-Čakovca očitala je pravu nogometnu lekciju svojim protivnicama. Posebno raspoložena je bila Kaja Županić, koja je Čakovčankama donijela i prvu rezultatsku prednost na utakmici.

Supernova

Igrala se 20. minuta kada je Kaja zatresla mrežu Dinama i svojim suigračicama priuštila razlog za ogromno veselje. S minimalnim vodstvom Međimurja se otišlo i na odmor.

Pionirke se nalaze na 2. mjestu iza Agrama, dok su kadetkinje 3. s tri boda zaostatka za Agramom i Rijekom

U nastavku susreta Dinamo je skupio redove te već u 41. minuti dolazi do izjednačenja, a pogodak je postigla Paula Kovačević. No, niti rezultatsko poravnanje nije poremetilo sjajnu igru čakovečkih nogometašica, koje su još odlučnije krenule prema golu domaćina.

Sav trud i dobra igra u konačnici su se isplatili jer je Kaja Županić svojim dugim pogotkom u 59. minuti donijela novo vodstvo Međimurju od 2:1. Na kraju se pokazalo da je upravo Kajin drugi pogodak odlučio i pobjednika ovog susreta. Čakovečke pionirke nalaze se na 2. mjestu iza zagrebačkog Agrama s bodom zaostatka, ali i utakmicom više.

Još uvjerljivije su bile kadetkinje Međimurje-Čakovca. Kadetska ekipa upisala je sigurno 2:0 slavlje, a pitanje pobjednika riješeno je već nakon uvodnih sedam minuta igre. Naime, na furiozni početak Čakovčanki, Dinamove igračice nisu imale odgovor. U 3. minuti Paola Poljaković je zabila za 1:0, dok je na 2:0 povisila Lucija Vizinger u 7. minuti. Iako su i u nastavku susreta čakovečke nogometašice imale nekoliko prigoda za povećanje prednosti, rezultat se nije mijenjao.

Gradski derbi

Kadetska ekipa Međimurje-Čakovca nalazi se na 3. mjestu s 31 bodom, tri manje od Agrama i Rijeke.

Prvenstvo se nastavlja već ovoga vikenda. Pionirski i kadetski sastav Međimurje-Čakovca na domaćem će travnjaku u subotu, 6. travnja, odmjeriti snage s ekipama Katarine Zrinski u gradskom derbiju. Utakmica pionirki igra se s početkom u 10 sati, dok će kadetkinje na travnjak istrčati u 11:30 sati.