Karačić i Jertec složni: Rijeka je favorit, no idemo ih iznenaditi!

Varaždinski drugoligaš s nestrpljenjem iščekuje utakmicu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa protiv Rijeke.

Riječ je o petoplasiranoj momčadi 1. HNL koja je kao i NK Varaždin, tijekom ove sezone promijenila trenera.

Otišao je Matijaž Kek, a baš je sadašnji trener Varaždina, Branko Karačića bio kandidat za klupu hrvatskog prvoligaša prije pet godina, no uprava se odlučila za slovenskog stručnjaka koji je kasnije osvojio duplu krunu – Prvenstvo i Kup.

– Bili su to gospodski razgovori. Jedan dan sam bio u kombinaciji za klupu Rijeke, no oni su me nazvali i rekli da su se odlučili za Keka. Pokazalo se to kao izvrstan potez i rijetko tko će ga moći nadmašiti – rekao je Branko Karačić, trener NK Varaždina.

Varaždinci su na krilima pobjede protiv Međimurja u sklopu 10. kola 2. HNL pa puni samopouzdanja dočekuju Riječane.

– Motiva neće nedostajati mojim igračima. Ako budemo nadahnuti i kompaktni, a oni nas podcijene, zašto ih ne bi iznenadili – upitao se Karačić koji je istaknuo da su Riječani izraziti favoriti, no njihova slabija strana je defenzivni skok.

– Prema naprijed su vrlo dobri. Tu su Gorgon i Heber koji svakoj momčadi mogu velike probleme napraviti. Moramo biti maksimalno koncentrirani – dodao je Karačić.

I dok Karačić nije bio dio HNK Rijeke, kapetan Varaždina Dario Jertec, kao igrač Dinama, na posudbi u Rijeci bio je 2007. godine.

– Rijeka je dobro posložen klub. Za to vrijeme vežu me samo lijepa sjećanja, ali bit ćemo maksimalno motivirani i želimo iznenaditi Rijeku – zaključio je Jertec.

Utakmica se igra u srijedu od 19 sati na stadionu Varteksa.