Karlo Hajdinjak srebrni, Anamaria Cmrečak brončana na Prvenstvu Hrvatske u plivanju

Na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine, koje se održalo od 29. srpnja do 1. kolovoza u Zagrebu na bazenu Mladost, nastupilo je više od 300 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba.

Anamarija Cmrečak i Karlo Hajdinjak iz PK Varaždin ostvarili su odlične rezultate.

Junior Karlo Hajdinjak je u jutarnjim kvalifikacijama na 50 metara prsno s rezultatom 31,29 sekundi, što je ujedno bio i njegov osobni rekord, izborio A finale.

Taj je rezultat ponovno popravio u poslijepodnevnom finalu te je s isplivanim rezultatom 31,00 osvojio srebrnu medalju.

U disciplini 200 metara prsno Karlo je izborio B finale i na kraju zauzeo 13. mjesto među juniorima.

Mlađa juniorka Anamaria Cmrečak je s odličnim nastupom u kvalifikacijama na 200 metara prsno (rezultat 2.52,44 i osobni rekord) izborila A finale i na kraju osvojila brončanu medalju.

Osim toga, izborila je i B finale u disciplini 100 metara prsno, gdje je s isplivanim osobnim rekordom 1.21,30 zauzela 10. mjesto među mlađim juniorima.

Petero Slobodaša do vrlo dobrih rezultata na tromeču u Beogradu

Petero članova varaždinske Slobode u sastavu hrvatske atletske reprezentacije u srijedu, 25. siječnja, nastupilo je na tromeču u Beogradu s domaćinom Srbijom i reprezentacijom Slovenije.

U tromeču najbolja je bila srpska reprezentacija osvojivši ukupno 180 bodova, na 2. mjesto plasirala se hrvatska reprezentacija s 163 boda, a treća je završila Slovenija s bodom manje.

Odlična je ponovno bila Jana Koščak koja se natjecala u skoku u vis. Preskočila je 1,88 m i zauzela 2. mjesto iza Angeline Topić koja je preskočila 1,94 m.

Treće mjesto osvojio je Roko Farkaš na 60 m, Janko Kišak u istoj disciplini bio je šesti, dok je Klara Koščak na 60 m s preponama osvojila 5. mjesto.

Klara je nastupila i u štafeti 4 x 400 metara te je s Ramić, Draljačić i Kapac stigla do 2. mjesta.

Martin Mlinarič bio je četvrti u skoku u vis s preskočenih 1.95 m.

Koka na Rudar, GRK Varaždin 1930 kod Trogira u osmini finala Hrvatskog kupa

U Trofejnoj dvorani Hrvatskog rukometnog saveza obavljen je ždrijeb osmine finala Kupa Hrvatske za rukometašice i rukometaše, a protivnike su saznali Koka i GRK Varaždin 1930.

Ždrijebom su rukovodili Ante Ančić, povjerenik za natjecanje Hrvatskog rukometnog saveza i Bojan Filipović, voditelj natjecanja HRS-a-. U ovoj fazi natjecanja igra se jedan susret.

U osmina finala kod rukometaša koje se igra u srijedu, 15. veljače, GRK Varaždin 1930 odlazi u goste Trogiru. U osminu finala plasirao se i Čakovec koji će ugostiti Bjelovara.

Susret osmine finala kod rukometašica na rasporedu je 22. veljače. Varaždinska Koka gostuje kod Rudara, dok čakovečki Zrinski ugošćuje Lokomotivu.