Kimaiyo iz Kenije i Jevtić iz Srbije pobjednici 39. Novogodišnje utrke, Varaždincima sedmo i osmo mjesto

REKORDAN BROJ TRKAČA

Čak 305 natjecatelja iz devet zemalja sudjelovalo je na 39. Novogodišnjoj utrci, koja se kontinuirano održava od 1977. godine te je jedina utrka na svijetu koja počinje točno u ponoć na prijelazu iz stare u novu godinu.

Dva kruga varaždinskim ulicama i trgovima, 6400 metara, sa startom i ciljem na Kapucinskom trgu, gdje je bio organiziran i doček Nove godine, najbrže je prošao Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, za 18 minuta i 57 sekundi.

Pobjednici zadovoljni postignutim rezultatima

Poslije njega u cilj su ušli Mađari László Gregor (19.02) i Barnabás Bene (19.06) te Slovenac Mitja Krevs (19.11) i Osman Junuzović iz Bosne i Hercegovine (19.19). Najbrži Hrvat je bio Varaždinac, Ivan Čorba (22.56). Član Trkačkog kluba “Marathon 95” utrku je završio na osmom mjestu.

– Iako je bilo hladno, napravio sam dobar rezultat na zanimljivoj utrci koja starta u ponoć na prijelazu iz jedne u drugu godinu – poručio je pobjednik.

Žene su trčale jedan krug, odnosno 3200 metara, a tu je dionicu najbrže otrčala Olivera Jevtić za 10 minuta i 31 sekundu. Druga je bila Valentyina Kiliarska iz Ukrajine (10.46), treća i četvrta Zita Kácser (10.49) i Tunde Szabo (10.55) iz Mađarske, a peta, najbrža Hrvatica Mirjana Šimek Bilić iz Velike Gorice (11.06). Najbrža Varaždinka bila je Valentina Belović iz Atletskog kluba “Varaždin” (11.30) na sedmom mjestu.

– Prezadovoljna sam. Tri kilometra nisu moja specijalnost jer godinama trčim maratone. Ovo je pravi pokazatelj da imam dobru brzinu i da ove godine mogu istrčati maraton ispod 2.30, što mi je cilj – otkrila je pobjednica koja je prvi put bila na Novogodišnjoj utrci u Varaždinu.

Po pet najbržih u muškoj i ženskoj konkurenciji nagrađeno je s 800, 600, 400, 200 odnosno 100 eura, a trkačima je nagrade uručio varaždinski gradonačelnik Goran Habuš.

.

Odbojkaši Kitra Varaždin pobjedom kod Siska skočili na 4. mjesto Superlige

Odbojkaši Kitra Varaždin u nedjelju, 24. siječnja, stigli su sedme pobjede u Superligi. Slavili su kod Siska s 3:0 u setovima.

U prvi set Varaždinci nisu najbolje ušli, no na kraju su se iščupali i osvojili set rezultatom 25:23. U drugom i trećem set nešto uvjerljivija izvedba. Drugi set osvojili su rezultatom 25:15, a trećem su domaćinu prepustili samo poen više nešto u drugom setu.

Ovim slavljem skočili su na četvrtu poziciju Superlige. U idućem kolu momčad Ivice Đolonge čeka gostovanje kod Splita, ekipa koja je na 5. mjestu Superlige s tri boda manje od Varaždinaca.

FOTO Nogometaši Varaždina iznenadili Rijeku i stigli do pobjede

Ivan Agnezović

Nogometaši Varaždina pobjedom protiv Rijeke od 2:1 krenuli su u drugi dio sezone.

U 3. minuti iznenađenje na stadionu Varteksa. Iz ničega je zabio Japanac Urata koji je na krivoj nozi iskosa na spavanju uhvatio riječkog vratara Ivana Nevistića.

U 6. minuti još jedna prilika za Varaždince. Obregon se oslobodio svojeg čuvara, ušao u šesnaesterac i tukao, ali ovaj put je Nevistić bio na visini zadatka. U 14. minuti opet su zaprijetili Varaždinci. Nakon ubacivanja Urate, izvana je pokušao Nikola Tkalčić, ali preko vrata.

Tri minute kasnije varaždinski vratar Dinko Horkaš istrčao je na tridesetak metara i nespretno faulirao riječkog kapetana Franka Andrijaševića. Gosti su tražili izravan crveni karton, no sudac Ante Čuljak pokazao mu je žuti.

Obregon za 2:0

U 23. minuti nakon još jedne pogreške gostujuće obrane, Igor Postonjski je uposlio Mateja Senića čiji je udarac odsjeo na stativi. U 33. minuti lijepa akcija Varaždinaca urodila je plodom. Stoper Jorgo Pellumbi uposlio je Uratu na lijevoj strani, ovaj je lijepo pronašao Obregona koji je od stative matirao Nevistića.

U 40. minuti prvi pokušaj indisponiranih gostiju. S 25 metara je pokušao Robert Murić, no Horkaš je bio miran. Najbolju priliku imali su gosti u prvoj minuti sudačke nadoknade. Ubacio je Murić iz kuta i glavom je tukao kapetan Andrijašević i opet je obranio je Horkaš.

U drugom dijelu Rijeka je bila znatno bolja, a Varaždinci su se grčevito branili. U 51. minuti zatresla se varaždinska mreža, no strijelac Andrijašević je bio u zaleđu.

U 64. minuti napadač Sandro Kulenović, koji je ušao na početku drugog dijela, imao je odličnu priliku, ali pucao je preslabo. U 69. minuti iz kontre su pokušali Varaždinci. Đurasek je uposlio Petkovića, no njegov udarac obranio je Nevistić.

U 80. minuti gosti su uspjeli probiti varaždinsku obranu. Zabio je Kulenović.

Samo dvije minute kasnije Pavičić je bio blizu zgoditka, no varaždinski vratar Horkaš je odlično obranio. Na kraju je ostalo 2:1 za vrlo važnu pobjedu Varaždinaca.