Kišasondi novi predsjednik za Europu

KICKBOXING

Nove uspjehe postiže FC Kovačić. Na Europskom amaterskom kickboxing prvenstvu koje se doržalo od 3. do 7. studenog u Mađarskoj postignuti suuspjeci u ringu ali i za stolom.

Članovi Fight Cluba Kovačić Varaždin nastupili su na EP sa osam boraca, od ukupno 411 boraca iz 24 zemalja.
Zlatne medalje osvojili su Tino Pintarić u disciplini light contact kadet i Leon Horvat u disciplini full contact juniori. Brončane medalje osvojili su Emanuel Šprem kadet light contact, Leon Plantak kadet light contact, Leonardo Baksa juniori full contact i Andrija Kozjak seniori full contact. U kvalifikacijama su ispali Siniša Glavina i Luka Sakač.
U sklopu prvenstva održani je i sastanak Svjetske kickboxing federacije na kojem se birao novi predsjednik za Europu. Hrvatska je kandidirala predsjednika Hrvatskog kombat saveza Hrvoja Kišasondija. Nakon predstvaljanja programa za naredne četiri godine, Kišasondijev program naišao je na oduševljenje većine predstavnika zemalja te je Hrvoje s većinom glasova pobjedio svoje konkurente i postao prvi Hrvat na takvoj funkciji u borilačkim sportovima.
Sljedeće natjecanje FC Kovačić je Memorijalni savate turnir u čast heroju Domovinskog rata “Jean Michel Nicolier” u Vukovaru.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.

1. ŽNL: Tuhovčani u derbiju kola uvjerljivi protiv Novog Marofa

ŠNK Polet Tuhovec

Nogometaši Polet iz Tuhovca su na domaćem travnjaku u derbiju 8. kola 1. županijske nogometne lige nadvisili momčad Novog Marofa. Tuhovčani su slavili s uvjerljivih 3:0. Za sigurnu pobjedu Poleta zabili su Karlo Gredelj, Ivan Vađunec i Renato Sakač.

Još uvjerljivi bili su nogometaši Obreša, koji su kod kuće sa 6:0 nadvisili Čevo. Tri gola za domaći sastav zabio je Nikola Šobak, dva puta u listu strijelaca se upisao Dino Kresinger, a jednom Luka Kumrić.

Istim rezultatom slavila je i Mladost (S) protiv varaždinske Mladosti, dok su Mladost (M) i Sloboda (T) do minimalnih pobjeda od 1:0 stigle protiv Slobode (Vž), odnosno Poleta (C). Plitvica (S) i Zadrugar su remizirali 2:2, a bodove su podijelili i Beretinec i Drava-Ajax odigravši utakmicu bez golova.