Kokice stigle do desetog mjesta na završnici Prvenstva Hrvatske u Umagu

RUKOMET

Rukometašice Koke generacija 2004./2005. nastupile su na završnici Prvenstva Hrvatske u Umagu i osvojile su deseto mjesto.

U skupini su Kokice izgubile od Dugog Sela 15:11 i Splita 16:15 te pobijedile Buje 15:10. U daljnjem razigravanju slavile su protiv Makaranki 20:5 i Lokomotive nakon penala 26:25 (15:15). U utakmici za deveto mjesto susrele su se s Podravkom, a Koprivničanke su bile bolje rezultatom 19:11.

Riječ je o odličnom rezultatu s obzirom da je ovoj generaciji to prvo veliko natjecanje. Ekipa ima veliki potencijal i ne sumnjivo za još veći napredak i plasman u budućim natjecanjima.

Nogometna subota: Ivančica zabila osam komada Zelengaju, Bednja bez problema pobijedila Budućnost

Iza nas je vrlo zanimljiva nogometna subota. U 3. nogometnoj ligi Sjever Podravina je gostovala kod Papuka u Orahovici u sklopu 7. kola.

Slavio je domaćin s 2:1 nanijevši Ludbrežanima šesti prvenstveni poraz.

U Elitnoj ŽNL u subotu, 1. listopada, susrete 7. kola odigrali su Bednja, Ivančica i Novi Marof, vodeći trojac.

Vodeća Bednja s uvjerljivih 4:0 je bila bolja do Budućnosti. Po dva gola za Beletinčane postigao je Niko Ivančić, dok su po gol zabili Leonardo Žuti i Mihael Đurin.

Bez milosti za Zelengaj bila je drugoplasirana Ivančica koja je u Donjem Kućanu pobijedila rezultatom 8:0. Po dva gola za Ivančane postigli su Emil Martinčević i Eduard Vusić, a po jednom su zabijali Leon Gregur, Borna Keča, Erik Vincetić i Matija Friščić.

Do slavlja su stigli i trećeplasirani Novomarofčani svladavši Dubravku-Zagorac s 2:0, golovima Vedrana Brdara i Luke Šanteka.

U nedjelju, 2. listopada, u 16 sati na rasporedu su preostale tri utakmice Elitne ŽNL. Lokalni derbi igraju Plitvica i Nedeljanec u Gojancu.

Kovačević nakon remija protiv Istre 1961: Stvarno šteta jer smo bili bliže pobjedi

Nogometaši Varaždina i Istre 1961 odigrali su 1:1 na otvaranju 11. kola SuperSport HNL-a.

Poveli su Varaždinci u 37. minuti kada je eurogol postigao Tonio Teklić, no u drugom dijelu Caseres je u 69. minuti izjednačio, pokazat će se za končani rezultat.

<<Nogometaši Varaždina vodili, no Istra 1961 stigla do boda

U zadnjih 15 minuta trener Mario Kovačević ubacio je Pilja, Brodića, Perića i Puclina.

– Sad me to kopka. Možda sam i prije trebao ubaciti zamjene. Bili smo jako blizu. Prvi dio smo po meni bili bolji, kao i na početku drugog dijela kad nisu bili previše opasni. Iz naše pogreške je pao njihov pogodak. Stvarno šteta jer smo ipak bili malo bliže pobjedi nego gosti – rekao je Mario Kovačević koji je zadovoljan kako su odreagirali igrači koji su pristigli u zadnjim danima prijelaznog roka.

– Jako sam zadovoljan. Katanec je odigrao vrlo dobro, a Pilj i Puclin unijeli su veliku živost u završnici utakmice – dodao je Kovačević.

Varaždincima slijedi težak raspored – Hajduk, Dinamo, pa Osijek.

– Šteta, što Teklić i Herrera imaju tri žuta, no imamo širok kadar i ne bojim se za svoju momčad – zaključio je Kovačević.