KOMENTAR Ocjena polusezone Nogometnog kluba Varaždin za mršavu trojku

Nogometni klub Varaždin završio je prvi dio sezone u 2. HNL. Mnogi su više očekivali od varaždinskog drugoligaša ove sezone, no s obzirom na igrački kadar, to i nije toliko neočekivano. Apetiti su porasli na početku budući da su u četiri kola upisali četiri pobjede, no sve te pobjede su izborene teško mukom, nikako lakoćom.

Ono što se vidjelo momčad nije imala glavu i rep te neki igrači nisu igrali na svojim prirodnim pozicijama. Trener Mumlek inzistirao je na sustavu 4-4-2 s Brezovcem i Kolarićem na krilu, a to i baš nije izgledalo najbolje. Isti igrači tu se nisu snalazili. Gurali su se u krilo veznjacima Jertecu i Golubaru. Varaždinci tako nisu imali ni dubinu ni širinu, a vrlo često nisu stajali ni u plitkoj formaciji– preveliki je razmak bio između napada i obrane.

Lošiji rezultati

Kasnije kad je Varaždincima božica Fortuna okrenula leđa, krenuli su lošiji rezultati.

Kasnije je Miljenko Mumlek otišao s klupe i stigao je prekaljeni nogometni strateg Branko Karačić. Pozitivan šok prodrmao je momčad i Karačić je krenuo pobjedom protiv Međimurja. Uslijedila je odlična partija protiv Rijeke u osmini finala Kupa u kojem su Riječani sretno golom Čolaka u zadnjoj minuti prošli među osam najboljih. Kasnije su uslijedili bolni porazi protiv Hrvatskog dragovoljca i izravnog konkurenta za naslov Šibenika.

U zadnjem kolu ove jeseni Varaždinci su popravili dojam i pobijedili Sesvete 3:0. Na kraju su završili na četvrtom mjestu. Mnogi su time razočarani, no po prikazanim igrama i igračkom kadru to je realno, iako su neki očekivali da će varaždinski nogometaši prošetati Drugom HNL.

Trener Mumlek, kao i kasnije Karačić slagali su momčad s onime što su imali. Mišljenja samo da su obojica trenera imala čak 40 posto slabiju momčad nego prošle sezone.

Otišao je Domagoj Drožđek u Lokomotivu koji je stvarao razliku i prošle sezone zabio je 19 golova. Stigao je Leon Benko. Ipak, iskusni 34-godišnjak je napadač, a ne krilni igrač. Benko je zabio devet golova i apsolutno ispunio očekivanja, no do njega lopta mora doći, dok si je Drožđek individualno stvarao situacije za postizanje pogotka.

Otišao je Stefan Jevtovski mladi makedonski reprezentativac. Njega se uprava prelako odrekla budući da je osim na poziciji zadnjeg veznog, mogao igrati i na boku. Stigao je Brezovec koji je uzaludno potrošen na krilu.

Tu je još jedna važna pozicija, a to je ona vratarska. Ivan Nevistić, mladi reprezentativac  je vraćen u Rijeku. Njegovim ostankom olakšao bi se posao treneru budući da ulazi u kvotu od tri igrača s kojima mora početi, a starosti su do 21 godine. Da se razumijemo vratar Mrmić je bio solidan ove polusezone, no ništa bolji od Nevistića.

Pojačanja?

Ono što brine ove sezone su igrači na bočnim pozicijama u zadnjem redu, posebno na lijevoj strani. Tu je na upravi i stručnom stožeru da dovede pojačanje. No, ono što je važnije – dovesti jednog veznjaka destruktivca budući da su svi veznjaci: Jertec, Golubar i Kolarić, kreativci.

Sve u svemu ocjena polusezone uz sve probleme s kartonima i ozljedama – mršava trojka. Varaždinski drugoligaš mora se tako smišljeno pojačati da bi mogao stići vodeći Šibenik koji je pobjegao na pet bodova, a pobijedi li u odgođenom susretu Dugopolje, otišao bi na velikih osam bodova.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.