KOMENTAR Ocjena polusezone Nogometnog kluba Varaždin za mršavu trojku

Nogometni klub Varaždin završio je prvi dio sezone u 2. HNL. Mnogi su više očekivali od varaždinskog drugoligaša ove sezone, no s obzirom na igrački kadar, to i nije toliko neočekivano. Apetiti su porasli na početku budući da su u četiri kola upisali četiri pobjede, no sve te pobjede su izborene teško mukom, nikako lakoćom.

Ono što se vidjelo momčad nije imala glavu i rep te neki igrači nisu igrali na svojim prirodnim pozicijama. Trener Mumlek inzistirao je na sustavu 4-4-2 s Brezovcem i Kolarićem na krilu, a to i baš nije izgledalo najbolje. Isti igrači tu se nisu snalazili. Gurali su se u krilo veznjacima Jertecu i Golubaru. Varaždinci tako nisu imali ni dubinu ni širinu, a vrlo često nisu stajali ni u plitkoj formaciji– preveliki je razmak bio između napada i obrane.

Lošiji rezultati

Kasnije kad je Varaždincima božica Fortuna okrenula leđa, krenuli su lošiji rezultati.

Kasnije je Miljenko Mumlek otišao s klupe i stigao je prekaljeni nogometni strateg Branko Karačić. Pozitivan šok prodrmao je momčad i Karačić je krenuo pobjedom protiv Međimurja. Uslijedila je odlična partija protiv Rijeke u osmini finala Kupa u kojem su Riječani sretno golom Čolaka u zadnjoj minuti prošli među osam najboljih. Kasnije su uslijedili bolni porazi protiv Hrvatskog dragovoljca i izravnog konkurenta za naslov Šibenika.

U zadnjem kolu ove jeseni Varaždinci su popravili dojam i pobijedili Sesvete 3:0. Na kraju su završili na četvrtom mjestu. Mnogi su time razočarani, no po prikazanim igrama i igračkom kadru to je realno, iako su neki očekivali da će varaždinski nogometaši prošetati Drugom HNL.

Trener Mumlek, kao i kasnije Karačić slagali su momčad s onime što su imali. Mišljenja samo da su obojica trenera imala čak 40 posto slabiju momčad nego prošle sezone.

Otišao je Domagoj Drožđek u Lokomotivu koji je stvarao razliku i prošle sezone zabio je 19 golova. Stigao je Leon Benko. Ipak, iskusni 34-godišnjak je napadač, a ne krilni igrač. Benko je zabio devet golova i apsolutno ispunio očekivanja, no do njega lopta mora doći, dok si je Drožđek individualno stvarao situacije za postizanje pogotka.

Otišao je Stefan Jevtovski mladi makedonski reprezentativac. Njega se uprava prelako odrekla budući da je osim na poziciji zadnjeg veznog, mogao igrati i na boku. Stigao je Brezovec koji je uzaludno potrošen na krilu.

Tu je još jedna važna pozicija, a to je ona vratarska. Ivan Nevistić, mladi reprezentativac  je vraćen u Rijeku. Njegovim ostankom olakšao bi se posao treneru budući da ulazi u kvotu od tri igrača s kojima mora početi, a starosti su do 21 godine. Da se razumijemo vratar Mrmić je bio solidan ove polusezone, no ništa bolji od Nevistića.

Pojačanja?

Ono što brine ove sezone su igrači na bočnim pozicijama u zadnjem redu, posebno na lijevoj strani. Tu je na upravi i stručnom stožeru da dovede pojačanje. No, ono što je važnije – dovesti jednog veznjaka destruktivca budući da su svi veznjaci: Jertec, Golubar i Kolarić, kreativci.

Sve u svemu ocjena polusezone uz sve probleme s kartonima i ozljedama – mršava trojka. Varaždinski drugoligaš mora se tako smišljeno pojačati da bi mogao stići vodeći Šibenik koji je pobjegao na pet bodova, a pobijedi li u odgođenom susretu Dugopolje, otišao bi na velikih osam bodova.

Filip Ude u finalu, Varaždinac Mateo Žugec završio kao 21. na Svjetskom prvenstvu

Član Gimnastičkog kluba Vindija Mateo Žugec nastupio je na svojem prvome Svjetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama na svjetskoj smotri u Japanu Mateo je završio kao 21. (13.866).

– Ovo je za mene bilo predivno i nezaboravno iskustvo. Jako sam zadovoljan svojom izvedbom. Bilo je sitnih greškica, mogao sam preko 14.000, ali nema veze, nećemo se žaliti – rekao je Žugec.

Obraz hrvatske gimnastike ponovno je osvjetlao Međimurac Filip Ude.

Srebrni olimpijac iz Pekinga 2008. na svom čak 11. svjetskom prvenstvu u karijeri još jednom je zablistao na istoku zemlje, budući da iz kineskog Nanninga ima svjetsko srebro iz 2014. godine i ušao u svoje 4. svjetsko finale.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama u Kitakyushuu zauzeo je 8. mjesto s ocjenom 14.866 i ušao u borbu za medalje koja ga čeka u subotu, a prijenos možete pratiti na HRT 2. Finale konja starta od 10:50 po hrvatskom vremenu.

–Proslaviti ćemo Filipov ulazak u finale, a onda idemo doma. Već sljedećeg tjedan u Osijeku nas čeka Državno prvenstvo – kratko je rekao Žugec.

Prava berba medalja plesačica i plesača Valcera na Trofeju grada Varaždina

U Sportskoj dvorani Graberje u subotu, 16. listopada, održan je 7. Trofej grada Varaždina 2021.

Turnir je održan u organizaciji Sportskoga plesnoga kluba Valcer te u suorganizaciji Plesnoga kluba Takt i Hrvatskoga sportskoga plesnog saveza. Pokrovitelj natjecanja bio je Grad Varaždin uz potporu Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina i Turističke zajednice Grada Varaždina.

Trofej grada Varaždina okupio je više od 200 sudionika u različitim disciplinama sportskog dijela natjecanja te u večernjem dijelu show programa. Natjecanja su započela već u ranojutarnjim satima u disciplini breakdancea, a zatim su u ranijim prijepodnevnim satima snage odmjerili pojedinci, grupe i formacije u standardnim i latinskoameričkim plesovima, dok su natjecanja plesnih parova na rasporedu bila u poslijepodnevnim satima. Natjecatelji su se varaždinskoj publici predstavili u dvjema disciplinama sportskog plesa, disciplini latinskoameričkih plesova (samba, cha-cha, rumba, pasodoble i jive) i disciplini standardnih plesova (engleski valcer, tango, bečki valcer, slowfox i quickstep).

Pojedinci

Sportski plesni klub Valcer u natjecateljskom dijelu programa predstavljalo je sedam plesnih parova i deset pojedinaca.

Tin Žmuk je u kategoriji osnovci D2 osvojio srebrnu medalju u standardnim i latinskoameričkim plesovima, dok je Dorja Pernar, također u kategoriji osnovci D2, osvojila zlatnu medalju u standardnim plesovima i srebrnu u latinskoameričkim plesovima.

Elena Sekovanić je u kategoriji mlađih osnovaca D3 osvojila srebrnu medalju u standardnim i u latinskoameričkim plesovima.

Debitantica na turniru Vanessa Cafuk u kategoriji mlađe mladeži D1 osvojila je srebrnu medalju u standardnim i zlatnu medalju u latinskoameričkim plesovima. Njezin klupski kolega Adriano Žmuk u kategoriji mlađe mladeži D1 u standardnim plesovima osvojio je zlatnu medalju te zlatnu medalju u kategoriji mlađe mladeži D2 u latinskoameričkim plesovima, Leona Mičuda u kategoriji mlađe mladeži D3 u standardnim plesovima zauzela je 4. mjesto, dok je u kategoriji mlađe mladeži C u latinskoameričkim plesovima bila treća.

Kiara Črnila je u kategoriji mlađe mladeži C osvojila zlatnu medalju u latinskoameričkim plesovima, Vida Jurak također je bila prva u kategoriji mlađe mladeži B u standardnim i u latinskoameričkim plesovima, dok se Lana Režek u kategoriji mladeži C plasirala na 5. mjesto u standardnim i na 8. mjesto u latinskoameričkim plesovima.

Zlatnu medalju osvojio je i Eugen Sekovanić u kategoriji mladeži C u standardnim plesovima.

Pregršt medalja osvojili su i varaždinski plesači u parovima. U osnovcima D2 brončanu medalju u standardnim plesovima i srebrnu u latinskoameričkim plesovima odnijeli su Ivan Biškup i Uma Mašić, da bi njihovi kolege Tin Žmuk i Elena Sekovanić u istoj kategoriji zauzeli 4. mjesto u standardnim plesovima te 3. mjesto u latinskoameričkim plesovima.

28 medalja

Adriano Žmuk i Dorja Pernar u kategoriji mlađe mladeži D1 osvojili su srebrnu medalju u standardnim i u kategoriji mlađa mladež D2 zlatnu medalju u latinskoameričkim plesovima. Rok Podsečki i Eni Tuđan su u kategoriji mlađe mladeži D2 osvojili zlatnu medalju u standardnim i srebrnu medalju u latinskoameričkim plesovima.

Zlatne medalje u standardnim i latinskoameričkim plesovima odnijeli su i Andrej Gregurinčić i Lorena Garojević u kategoriji osnovci C, kao i Andrej Detelj i Elena Weiser kategoriji mlađe mladeži C u standardnim i latinskoameričkim plesovima.

Dodajmo da su Eugen Sekovanić i Kiara Črnila u iznimno jakoj kategoriji mladeži C osvojili brončanu medalju u standardnim i latinskoameričkim plesovima.