Kovačević prije Dinama: Nadamo se njihovom slabijem danu i nedostatku motivacije

Nakon poraza (2:1) od Hajduka u zadnjim sekundama susreta, nogometaše Varaždina čeka derbi 13. SuperSport HNL-a kod Dinama.

Varaždin je jedina momčad koja je vodećem Dinamu otkinula bodove.

– Na kraju je tako. Mi smo jedini uspjeli uzeti bod protiv njih. Oni su izraziti favoriti. Nadamo se slabijem njihovom danu, pa bi onda mogli do bodova – istaknuo je Mario Kovačević, trener Varaždina.

Njegova ekipa muku muči s ozljedama, pa protiv Dinama u kadru neće biti Urata, Katanec, Pellumbi, Ba i Šego.

– To nas prati cijelo prvenstvo. U prošlim utakmicama također su priliku dobili neki drugi igrači i vrlo dobro su reagirali. Vjerujem da će tako biti i sada – dodao je Kovačević.

Ide li na ruku Varaždincima što je Dinamo u utorak odigrao susret 4. kola skupine Lige prvaka protiv Salzburga?

– Kolega Čačić vrlo dobro balansira sa sastavom na dva fronta. Mislim da umor neće biti problem kod njih, već možda nedostatak motivacije – istaknuo je Kovačević.

Ima li Dinamo uopće slabije strane?

– Ima kao i svaka momčad. To sad nećemo otkrivati. Dobro smo ih analizirali i moramo odigrati savršeno ako mislimo do bodova na Maksimiru – zaključio je Kovačević.

Susret se igra u nedjelju, 16. listopada u 15 sati, a susret prenosi HRT.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.