Kovačević: Želimo obraniti naslov u Županijskom kupu, priliku protiv Varteksa dobit će igrači koji igraju manje u Prvenstvu

Nogometaši Varaždina u subotu, 14. travnja, odigrali su derbi susret 27. kola 2. HNL kod Sesveta i slavili 2:0.

U prvom dijelu mreže se nisu tresle, a Varaždinci su sve riješili u završnici susreta. U vodstvo ih je doveo Matija Kolarić u 78. minuti, da bi konačni rezultat postavio Domagoj Drožđek golom u 89. minuti.

– Odigrali smo odličnu utakmicu i pokazali karakter. Domaćin je imao odličnu prigodu prije našeg vodstva, no vratar Ivan Nevistić nas je spasio. Na kraju smo strpljivom igrom stigli do tri boda – rekao je Stefan Jevtovski koji je u subotnjem susretu igrao do 77. minute.

Nogometaši Marija Kovačevića tako su Sesvećanima vratili za dva poraza u prvom dijelu sezone. Ovom pobjedom učvrstili su se na trećoj poziciji Lige, a u sljedećem, 28. kolu u goste im dolazi Dugopolje.

– Mi moramo gledati samo sebe i igrati svoju igru. Mnogo je do kraja i sigurno će biti još iznenađenja, koja će nam sigurno ići na ruku, ali mi moramo pobjeđivati– istaknuo je Mario Kovačević, trener Varaždina.

Prije utakmice 28. kola koje je na rasporedu u subotu, 21. travnja, od 17 sati, u srijedu, 18. travnja u 16.30 sati na stadionu ugošćuju trećeligaša Varteksa u prvoj polufinalnoj utakmici Županijskog kupa.

– Mi smo najviše rangirani nogometni klub u Varaždinskoj županiji pa želimo obraniti naslov u Županijskom kupu. Respektiramo Varteks, no priliku ću dati igračima koji manje igraju u prvenstvenim susretima – zaključio je Kovačević.