Lana Sambol seniorska, a Iva Janjić juniorska prvakinja Hrvatske u ritmičkoj gimnastici

Lana Sambol seniorska je višebojska prvakinja Hrvatske u ritmičkoj gimnastici, a Iva Janjić juniorska.

Sambol je svom Gimnastičkom klubu Aura zajedno s Barbarom Šelendić donijela i ekipno seniorsko zlato, baš kao i Janjić osječkom KRŠG Rondo onaj juniorski u ekipi s Lorenom Jelošek.

Prvog dana 29. Ekipnog, višebojskog i pojedinačnog prvenstva Hrvatske u ritmičkoj gimnastici kojemu je domaćin varaždinska Arena i to u organizaciji Gimnastičkog kluba Vindija, na programu su bila seniorska i juniorska natjecanja.

Sambol je osvojila višeboj sa 66.700 bodova ispred domaće ritmičarke Tamare Artić (GK Vindija) koja je u svojoj prvoj seniorskoj sezoni osvojila srebro (66.150), dok je brončana druga Aurina predstavnica Barbara Šelendić (63.900).

Lana je osvojila i pojedinačne naslove u vježbama s obručem i trakom (srebro s čunjevima i bronca s loptom), dok je druga dva zlata, ona s loptom i čunjevima uzela Artić (osvojila i srebro s trakom). Šelendić je bila srebrna s obručem i loptom, brončana s čunjevima i trakom, a Dorotea Kudelić (KRG Leda) pak brončana s obručem.

Na ekipnom seniorskom postolju na vrhu je stajala Aura, dok je srebrna KRG Leda zahvaljujući Doroteji Kudelić i Miji Ivković.

Kod juniorki pak Janjić je višeboj pokorila s uvjerljivih 57.900 bodova, srebrna je Bianca Ema Gajšak iz zagrebačkog GK Maksimir (53.600), a brončana Petra Belević iz KRSG Poreč (52.350).

Na ekipnom postolju uz Rondo stajale su srebrne domaće djevojke iz GK Vindija, Lara Domislović i Sara Crnčec, dok je bronca pripala KRG Leda zahvaljujući Kali Krpan i Lari Salamunić.

Junakinja dana, Iva Janjić, osvojila je i pojedinačno zlato u vježbama s čunjevima i trakom (srebrna s vijačom i loptom), Bianca Ema Gajšak bila je najbolja s loptom i vijačom (srebro s čunjevima, bronca s trakom), zlatna s obručem bila je Lara Domislović, Kala Krpan osvojila je pak srebro s obručem i broncu s čunjevima, Petra Belević bila je srebrna s trakom i brončana s vijačom i loptom, a Lara Salamunić brončana s obručem.

U nedjelju, drugog dana natjecanja u Varaždinu, na programu su nastupi mlađih kadetkinja i kadetkinja.

Obzirom da se ovo natjecanje zbog rigoroznih epidemioloških mjera održava bez gledatelja, za sve zainteresirane organizator je osigurao video prijenos, a nedjeljni program možete pratiti na linku klikom na OVDJE.

3. HNL Sjever: Varteks poražen na gostovanju u Svetom Martinu na Muri

U Svetom Martinu na Muri odigrana je odgođena utakmica 21. kola 3. hrvatske nogometne lige Sjever između Polet i varaždinskog Varteksa. Domaćini su slavili rezultatom 3:1.

Nakon izjednačene igre tijekom većeg dijela prvog poluvremena, Polet u samoj završnici dolazi do dva pogotka. U 42. minuti pogađa Josip Brezovec, a samo minutu kasnije precizan je i Karlo Težak. Na 3:0 u 77. minuti povisuje Igor Šegović, dok počasno gol za varaždinsku momčad zabija Sebastijan Dvanajščak u 87. minuti.

Varteks u subotu, 15. svibnja, očekuje i nadoknada utakmice 12. kola u Virju protiv Podravca. Od srijede, 19. svibnja, započinje drugi dio natjecanja u 3. HNL Sjever. Prvih šest klubova kreće u borbu za naslov prvaka, a to su Mladost (Ž), Radnik, Polet, Tehničar, Papuk i Podravina. Drugih šest kluba pak očekuju utakmice za očuvanje trećeligaškog statusa, a natjecat će se Rudar, Bjelovar, Varteks, Virovitica, Graničar i Podravac. Rezultati odgođenih utakmica neće utjecati na plasman klubova uoči prvenstvene završnice.

Prva HNL: hrabrim Varaždincima veliki bod na gostovanju protiv Dinama

Ilustracija

Nogometaši Varaždina su u utakmici 34. kola Prve hrvatske nogometne lige gostovali na Maksimiru protiv Dinama. Hrabri Varaždinci odigrali su 2:2 i osvojili veliki bod protiv zagrebačke momčadi koja je proteklog vikenda potvrdila novi naslov prvaka.

Domaćini su rano stigli do prednosti. Nakon velike pogreške varaždinske obrane u 9. minuti za 1:0 pogađa Ivanušec. Rani rezultatski minus nije pokolebao igrače Zorana Kastela. Nakon nekoliko dobrih pokušaja udarcima izvan kaznenog prostora, Varaždin u 35. minuti dolazi do izjednačenja. Jedan ubačaj pred gol domaćina dolazi do Elezija koji vješto prebacuje vratara Livakovića. Samo šest minuta kasnije Dinamo je ponovno u vodstvu. Nakon ubačaja iz kornera, Perić je najviši u skoku i glavom pogađa za 2:1.

Početkom nastavka Varaždinci rade pritisak na gol domaćina, a takva igra donijela im je zasluženo novo izjednačenje u 59. minuti. Elezi je uposlio Obregona, koji pak u kaznenom prostoru pronalazi Herreru. Napadač Varaždina bez većih problema pogađa za 2:2. Kako se rezultat do kraja utakmice više nije mijenjao, na konto varaždinske momčadi sjeo je važan bod u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

U nedjelju, 16. svibnja, Varaždinci kod kuće u predzadnjem kolu dočekuju momčad Rijeke. Utakmica se igra s početkom u 15 sati.