Lovro Cepanec iz Fight cluba Kovačić najbolji u Austriji

Austrijski grad Weiz u subotu, 25. svibnja, bio je domaćin međunarodnog savate turnira “Austria open”. Nastupili su borci iz šest zemalja.

Posebna gošća Prvenstva bila je predsjednica Svjetske savate organizacije Julie Gabriel. Za Fight Club Kovačić nastupili su Lovro Cepanec, Vito Lukačić i Fran Šenjug.  Vito i Fran pružili su dobre borbe, međutim, njihovi protivnici iz Finske i Belgije bili su malo bolji. Lovro Cepanec rutinski je osvojio još jedan turnir u nizu te potvrdio da spada u sam vrh svjetskog savatea.

Ovo je bilo šesto natjecanje za savate klub Fight Club Kovačić ove godine, a već ovog vikenda ekipa putuje na međunarodni turnir u Crikvenicu.

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.