Luka Ivanušec najskuplji nogometaš iz Varaždinske županije, slijede Rog i Murić

Transfermarkt nedavno je ažurirao podatke o cijenama nogometaša, a mi vam donosimo tko su najskuplji igrači iz Varaždinske županije.

Na vrhu je Luka Ivanušec kojem je u posljednjih godinu dana porasla vrijednost za čak 130 %. Sada 23-godišnji Ljubešćan, koji nastupa za Dinamo, vrijedi 13,5 milijuna eura.

Slijedi Marko Rog, igrač Caglijarija, koji se opravlja od ozljede koljena. Njegova vrijednost je 7 milijuna eura.

Na 3. mjestu po vrijednosti je Robert Murić (25). Dečko iz Bednje koji nastupa za Rijeku sada vrijedi 3 milijuna eura.

Na 4. mjestu je Dario Melnjak, nogometaš iz Krkanca, koji je ove sezone turski Rizespor zamijenio Hajdukom. Popularni Darča prema Transfermarktu vrijedi 2 milijuna eura.

Peto mjesto drži bivši kapetan Varaždina Neven Đurasek (23), iza kojeg je odlična polusezonu u Dnjipru s kojim drži 3. mjesto prve ukrajinske lige. Momak iz Stažnjevca prema Transfermarktu vrijedi milijun eura.

Dodajmo da je NK Varaždin najskuplja momčad 2. HNL. Drugoplasirana momčad drugog ranga vrijedi 5,71 milijun eura, a najskuplji igrač je Michele Šego (750.000 eura). Slijede Matej Senić (600.000 eura) i Igor Postonjski (500.000 eura).

Odlični nastupi Fight Cluba Kovačić na Europskom kupu

Nagykanizsa je bila domaćin otvorenom Europskom kupu u kickboxingu koji se održao u subotu i nedjelju,13. i 14.  travnja.

Fight Club Kovačić nastupio je s četvero boraca. Kadeti Marija i Aleksandar Farkaš nastupili su u kick lightu te osvojili srebrene medalje. Nikola Makovac nastupio je u K-1 light te uvjerljivo slavio u obje borbe. U finalu je prekidom pobijedio prvaka Ukrajine.

Elvis Farkaš nastupio je u veteranskoj konkurenciji +45 god. gdje je u disciplini orijentalni boks osvojio zlato, a u K1 i kick lightu  srebro.

Varaždinski rukometaši poraženi kod Poreča

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u sklopu 6. kola Lige za prvaka gostovali su kod Poreča. Domaćin je pobijedio rezultatom 28:25.

Domaćin je pomalo uspavano ušao u susret što su iskoristili gosti koji su već u 8. minuti imali +3 (3:6). Porečani su brzo konsolidirali redove te s tri pogotka u nizu, poravnali rezultat na 6:6. No, već u 17. minuti Varaždin ponovno ima +3 (7:10). U 22. minuti ponovno smo na početku jer Poreč izjednačava na 11:11. S neodlučenim rezultatom 13:13, otišlo se na predah u svlačionice.

Drugi dio utakmice bolje je otvorio Poreč i otišao na +3 u 38. minuti (18:15), a zatim i na +4, odnosno +5.

Gosti su pokušali uhvatiti priključak i najbliže što su uspjeli bilo je na -2 u nekoliko navrata (21:19, 22:20, 23:21, 25:23). Zadnji 10 minuta pak, također je bilo napeto i nezvjesno jer Rudar nije dopuštao Poreču da se opusti u nijednom trenutku. Ipak, završne minute pripale su Porečanima koji su mirniji i slavili.

Najučinkovitiji u varaždinskim redovima bio je Dominik Novak s 12 golova.