Mališani Dječjeg vrtića Bajka najbolji na finalnom danu Olimpijskog festivala u Varaždinu

Nakon što je prije desetak dana prekinuta te odgođena zbog loših vremenskih prilika, u ponedjeljak, 20. svibnja, na Sportskom centru „Sloboda“, održana je velika završnica 18. Olimpijskog festivala dječjih vrtića Grada Varaždina.

Podsjetimo, ovogodišnji je Olimpijski festival započeo 6. svibnja likovnom radionicom, a kako je Varaždin ove godine domaćin Europskog ekipnog prvenstva u atletici, tako je atletika bila tema radionice.

Dan kasnije, vrtićki su mališani sudjelovali u teniskom višeboju na terenima TK „Varteks“. Srijeda, 8. svibnja, bila je rezervirana za natjecanje u plivanju na Gradskim bazenima „Varaždin“, dok je vožnja spretnosti biciklom, u suradnji s Postajom prometne policije Varaždin, održana sljedećeg dana u dvorani Graberje. Mališani su se, već tradicionalno, 10. svibnja okupili na Sportskom centru „Sloboda“, a nakon mimohoda sudionika i paljenja olimpijskog plamena, uslijedila su natjecanja u nogometu te atletici – trčanju 50 m, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4×25 m.

U ponedjeljak su natjecanja privedena kraju, a najuspješniji su bili mališani dječjeg vrtića „Bajka”. Drugo je mjesto pripalo DV „Panda”, a treće malim natjecateljima DV Varaždin – „Kozarčeva”. Slijede dječji vrtići „Čira-Čara“, „Zeko“, DV Varaždin – „Aleja”, „Biškupec”, „Trakošćanska”, „Gortanova” i „Dravska”, zatim vrtići „Sveta Uršula”, „Pinokio”, DV Varaždin – „Koprivnička”, „Zečić”, DV Varaždin – „Kozarčeva 2“ i Društvo Naša djeca.

Kao i svaki put kad je riječ o ovom događanju, mališane su bodrili brojni roditelji, bake i djedovi i prijatelji pa su i ovoga puta tribine „Slobode“ bile pune navijača.

Velikom završnicom ujedno je proslavljen 20. varaždinski te 18. pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora rođendan dječje olimpijade. Upravo iz Varaždina, ovaj se hvalevrijedan projekt proširio diljem Hrvatske i postao pokret najmlađih koji danas okuplja oko 30.000 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Odlični nastupi Fight Cluba Kovačić na Europskom kupu

Nagykanizsa je bila domaćin otvorenom Europskom kupu u kickboxingu koji se održao u subotu i nedjelju,13. i 14.  travnja.

Fight Club Kovačić nastupio je s četvero boraca. Kadeti Marija i Aleksandar Farkaš nastupili su u kick lightu te osvojili srebrene medalje. Nikola Makovac nastupio je u K-1 light te uvjerljivo slavio u obje borbe. U finalu je prekidom pobijedio prvaka Ukrajine.

Elvis Farkaš nastupio je u veteranskoj konkurenciji +45 god. gdje je u disciplini orijentalni boks osvojio zlato, a u K1 i kick lightu  srebro.

Varaždinski rukometaši poraženi kod Poreča

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u sklopu 6. kola Lige za prvaka gostovali su kod Poreča. Domaćin je pobijedio rezultatom 28:25.

Domaćin je pomalo uspavano ušao u susret što su iskoristili gosti koji su već u 8. minuti imali +3 (3:6). Porečani su brzo konsolidirali redove te s tri pogotka u nizu, poravnali rezultat na 6:6. No, već u 17. minuti Varaždin ponovno ima +3 (7:10). U 22. minuti ponovno smo na početku jer Poreč izjednačava na 11:11. S neodlučenim rezultatom 13:13, otišlo se na predah u svlačionice.

Drugi dio utakmice bolje je otvorio Poreč i otišao na +3 u 38. minuti (18:15), a zatim i na +4, odnosno +5.

Gosti su pokušali uhvatiti priključak i najbliže što su uspjeli bilo je na -2 u nekoliko navrata (21:19, 22:20, 23:21, 25:23). Zadnji 10 minuta pak, također je bilo napeto i nezvjesno jer Rudar nije dopuštao Poreču da se opusti u nijednom trenutku. Ipak, završne minute pripale su Porečanima koji su mirniji i slavili.

Najučinkovitiji u varaždinskim redovima bio je Dominik Novak s 12 golova.