Marko Rog treći je najbolji trkač u talijanskoj Seriji A

Marcelo Brozović je igrač je koji je u prosjeku pretrčao najviše u nedavno završenoj sezoni Serie A, objavila je Gazzetta dello Sport, a piše Index.

Drugi na listi najboljih trkača Serije A je Sampdorijin Morten Thorsby s pretrčanih 11,7 km po susretu, a slijedi igrač Caglijarija Marko Rog s 11,5 km po susretu.

Nedeljančan (25) je krajem prošle godine doživio jako tešku ozljedu, puknuće prednjeg križnog ligamenta. Tada je bilo jasno da zato neće ići na Euro jer navedena ozljeda zahtjeva minimalno pola godine oporavka. Do tada je bio na Dalićevom popisu te nezamjenjiv u Cagliariju.

Prvih 14. kola bio je prvotimac, ali mu je onda ozljeda prekinula sezonu prije njene polovice.

– Hrvatskom veznjaku je djed na početku bavljenja nogometom obećavao male novčane nagrade za svaki gol koji postigne. Šteta za Roga da nije to dogovorio i za sve pretrčane kilometre jer je njegov prosjek od 11.5 kilometara po utakmici vrijedan mjesta na postolju u ovom izboru – piše ugledni talijanski list.

Izvor: Index.hr

Trkači Atletskog kluba Varaždin u velikom broju na Zagrebačkom maratonu

U Zagrabu je u subotu, 1. listopada održan jubilarni 30. Zagrebački maraton, a nastupilo je oko 50 članova Atletskog kluba Varaždin.

U utrci maratona pobijedio je Jean Baptiste Simuneka u vremenu 2:19:07 ispred Brune Erenta (AK Agram) – 2:33:13 i njegovog klupskog kolege Petra Bratulića – 2:36:29.

Najbolji varaždinski trkač već standardno je bio Andrej Hladnik koji je istrčao odličnu utrku i s vremenom 2:40:06 osvojio 6. mjesto u generalnom poretku. Odličnom utrkom Andreju su se priključili Marko Martinčić na 12. mjestu sa 2:52:00 i Tomislav Vertuš na 14. mjestu sa 2:53:42.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je mlada članica AK Agram Viva Kovač u vremenu 2:51:23. Od varaždinskih “puca” najbolja je bila Alenka Horvat koja je opet istrčala vrlo dobar maraton i s vremenom 3:29:52 osvojila 13. mjesto u poretku za PH. Njoj se odličnom utrkom i istrčanim prvim maratonom u životu pridružila Tihana Drumev koja je osvojila 17. mjesto istrčavši maraton za 3:35.

U konkurenciji za ekipno Prvenstvo Hrvatske kod seniora naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je AK Agram u ukupnom vremenu 7:53:33 u sastavu Erent, Bratulić i Svalina. Hladnik, Martinčić i Vertuš s ukupnim vremenom 8:25:47 osvojili su odlično 2. mjesto. Treće mjesto pripalo MK Marjan (8:51:18) u sastavu Vujević, Perić i Gale.

Od ostalih svakako još treba posebno istaknuti i Simonu Jambrošić koja je također istrčala vrlo dobru utrku na 10 km u vremenu 38:37 i osvojila odlično 4. mjesto. Također su odlične utrke istrčali Karmelo Mrvica na 8. mjestu sa 35:58 i Stjepan Petrović na 17. mjestu sa 38:35.

Kovačević prije gostovanja kod Hajduka: Idemo na Poljud uživati u nogometu

– Ne bih imao ništa protiv da ovaj put završi obrnuto. Da oni napadaju, imaju prilike, a mi zabijamo – nasmijao se Mario Kovačević, trener Varaždina kojeg čeka teško gostovanje protiv Hajduka.

Utakmica se igra u subotu, 8. listopada, u 19:05.

Naime, u 3. kolu varaždinski nogometaši imali su više od igre, redali prilike, ali dva trenutka genijalnosti Marka Livaje su odlučila susret.

– Ma to je velemajstor. Ne možeš igrati flastera na Livaji, to je nemoguće. Moramo spriječiti protok lopte prema njemu jer u kaznenom prostoru on je ubojica – dodao je Kovačević koji protiv Splićana neće moći računati na nekoliko igrača.

Još uvijek su ozlijeđeni Ba, Pellumbi, Urata i Perić, a kartonirani su Herrera i njihov najbolji igrač u dosadašnjem dijelu prvenstva Teklić.

– Ma naravno da će nam Tekla nedostajati, ali tako je bilo i kad smo ostali bez Postonjskog. Mislili smo da ćemo ga teško nadomjestiti, no uspjeli smo. Imamo širok kadar i igrač koji će igrati na Teklićevoj poziciji će sigurno dati maksimum i pokušati ga dostojno zamijeniti – dodao je Kovačević.

Njegova ekipa nalazi se u komfornoj situaciji nakon 11 kola. Drže 5. mjesto s osvojenih 16 bodova.

– Idemo na Poljud uživati u nogometu. Još kao igraču pravi mi je gušt bio igrati tamo utakmice. Fantastična navijačka kulisa – naglasio je Kovačević.

U susretu prije mjesec i pol Varaždin je visoko pritiskao Hajduk i stvarao im prilike.

– Bio bih najsretniji kad bi protiv svake ekipe igrali visoki presing i kad bi lopta bila pretežno u našem posjedu, no Hajduk je vrlo kvalitetna ekipa – zaključio je Kovačević.