Međimurska županija: otvorena e-mail adresa na koju se građani mogu obratiti za izdavanje propusnica
S obzirom na povećani rizik od prijenosa bolesti COVID-19, a da bi se smanjila mogućnost daljnjeg širenja bolesti, Stožer civilne...
STATISTIKA
Međimurske tvrtke koje se nalaze na listi blokiranih poslovnih subjekata, s iznosom od 812.050 kuna, nalaze se na drugome mjestu najzaduženijih tvrtki po prosječnom iznosu duga.
Ispred Međimurske županije nalazi se tek Grad Zagreb s prosječnim dugom od gotovo 980 tisuća kuna. Inače, od ukupnog iznosa nepodmirenih plaćanja najveći dio otpada na tvrtke s područja Grada Zagreba, 39 posto, što ne treba posebno čuditi jer je upravo u Zagrebu sjedište najvećeg broja tvrtki. Prema stanju otprije godinu dana, prosječni je dug porastao u šest županija, a najviše, čak 55,6 posto, u Šibensko-kninskoj županiji, dok Međimurska županija bilježi smanjenje prosječnog duga od 5 posto. Najzaduženije su tvrtke iz područja trgovine na veliko i na malo, a slijede građevinarstvo, prerađivačka industrija…
Izvor:
Foto:
Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, u protekla 24 sata od 31 testiranog uzorka nema evidentiranih pozitivnih slučajeva na COVID-19, priopćio je 1. ožujka županijski Stožer civilne zaštite.
Brzim antigenskim testovima registrirana su 2 pozitivna slučaja, a na temelju kliničke slike epidemiolozi su dijagnosticirali također 2 nova slučajeva pozitivna na COVID-19.
U protekla 24 sata oporavilo se 8 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 114. Do danas su u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeta 41.874 uzorka.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 47 pacijenata pozitivnih na COVID-19, od toga je 5 pacijenata hospitalizirano unutar 24 sata, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata.
U protekla 24 sata preminule su dvije osobe, muške osobe stare 82 i 79 godina.
I nadalje je u radu Policijske uprave međimurske jedan od najvažnijih prioriteta suzbijanje nezakonitog posjedovanja oružja, streljiva i minsko-eksplozivnih sredstava.
Upravo s ciljem da se građani potaknu i odluče na dragovoljnu predaju ilegalnog oružja, vrlo često na području Policijske uprave međimurske provode se preventivne akcije u sklopu nacionalne kampanje “Manje oružja, manje tragedija”.
Tako su prošloga petka i subote (26. i 27. veljače 2021.) policijski službenici Policijskih postaja Prelog i Čakovec uspostavili informativne punktove u Piškorovcu, Domašincu, Kotoribi i Kuršancu, kako bi se mještanima tih naselja omogućila dragovoljna predaja oružja, streljiva i dr. minsko-eksplozivna sredstva.
Brojni građani prihvatili su poziv preloških i čakovečkih policajaca te su dragovoljno predali ukupno 291 komad streljiva različitih kalibara, dvije automatske puške (Crvena Zastava, model M-70, tzv. “kalašnjikov”), tri spremnika za automatsku pušku, pištolj (Walther 9 mm) i zračnu pušku.
Predano oružja pohranjeno je u skladištu Policijske uprave međimurske.
Zahvaljujemo građanima na odazivu preventivnim akcijama dragovoljne predaje oružja, streljiva i minsko-eksplozivnim sredstava, a sve one koji se još uvijek nisu odlučili na dragovoljnu predaju, pozivamo da bez ikakve bojazni od sankcija, dragovoljno predaju sva ubojita sredstva.