Međunarodnim turnirom obilježena godišnjica

SAVATE

U varaždinskoj dvorani Arena 18.10. održao se međunarodni turnir u savate boksu Croatia savate open u organizaciji varaždinskog kluba Fight Club Kovačić.

Nastupilo je 110 natjecatelja iz 6 zemalja. Na prvom turniru prošle godine nastupilo je 70 boraca , ove godine 110, a sljedeće se nadamo brojci od 150 takmičara. U večernjem dijelu gledatelji su mogli uživati u predstavi najboljih svjetskih savate boraca odnosno susret Hrvatske i Francuske. Taj susret bio je povodom 10 godišnjice Fight Cluba Kovačić.  U dva meča Hrvatski predstavnici uvjerljivo su slavili. U meču večeri domaći borac i aktualni europski prvak u savate boksu član F.C. Kovačić Jurica Škoranec prekidom u trečoj rundi pobjedio je Francuskog borca. Priredbi su prisustvovali uvaženi gosti . predstavnici Grada Varaždina, zajednice sportskih udruga, Hrvatskog savate saveza, dopredsjednik svjetske savate federacije g. Giles Le Duigou iz Francuske i predsjednica svjetske federacije Julie Gabrijel iz Engleske.Posebni gosti bili su svjetski interkontinentalni boksački prvak BRANKO ŠOBOT, i svjetski boksački prvak STJEPAN BOŽIĆ.

Tenisači Rian Bregović i Ivan Bračko osvojili prva mjesta u Solinu

U sklopu državne završnice Plazma Sportskih igara mladih koja se održava do 31.srpnja u Splitu, odigrana su finala Hrvatska pošta Cupa u tenisu.

Teniski tereni Dalmacija cement u Solinu okupili su najbolje amaterske tenisače u 4 dobne skupine, a dvojica varaždinskih tenisača osvojili su prva mjesta.

Rian Bregović osvojio je prvo mjesto kod dječaka u plavnom dijelu turnira, da bi žutom dijelu turnira slavio Ivan Bračko.

Ekipa CB Sloboda osvojila 26. Memorijal u Remetincu

Završen je 26. Memorijalni turnir Puškadija i Pavlić u Remetincu kod Novog Marofa, a naslov je odnijela varaždinska ekipa CB Sloboda.

Varaždinska ekipa (Mesec, Paveli, Piskač, Modrić, Slunjski…) u finalu je pobijedila domaću ekipu ŠD Remetinec s 2:1.

Treće mjesto osvojila je ekipa 2eN usluge – Pegi team koja je u susretu za treće mjesto svladala ekipu Oštrek Gradnja iz Grane s 1:0.

Najbolji igrač turnira bio je Dejan Slunjski iz pobjedničke ekipe, CB Sloboda, a najbolji golman Stjepan Hajduk iz ŠD Remetinec.

Dodajmo da je na turniru nastupilo 27 ekipa.