Mlada varaždinska ekipa prošla prvi europski ispit

RUKOMET

Rukometaši GRK Varaždin 1930 pobijedili su talijansku ekipu A.S.D. Romagna Handball 26:16 (12:9) u Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin u ovosezonskoj premijeri u EHF kupu.

Pred nešto više od 200 gledatelja pomlađena varaždinska ekipa uspjela je izboriti pobjedu za relatino miran uzvrat za tjedan dana u Italiji i prolaz u sljedeće kolo.

Teškoće

Talijani su bolje ušli u susret i poveli u prvim minutama poveli su s dva gola prednosti. Dabrovi zatim preokreću rezultat na 5:2 ali Talijani hvataju rezultatski priključak. U igri je bilo vidljivo dosta nervoze s obje strane, čemu u prilog govori i činjenica da je bilo sedam isključenja. Bilo je i dosta tehničkih pogrešaka ali varaždinski rukometaši ipak u završnici prvog dijela ulaze koncentriraniji i na odmor odlaze sa rezultatom 12:9.
U drugom dijelu stvari polagano dolaze na svoje mjesto. Kako su minute odmicale sve više je dolazila do izrašaja veća kvaliteta varaždinskih igrača. To je bilo vidljivo i na rezultatu a i igralo s manje napetosti i grešaka. Do kraja susreta Varaždinci igraju sve bolje, te je krajnji rezultat 26:16 i deset golova prednosti odličan start za uzvrat.
– Nakon prespavane noći moram biti zadovoljan. – rekao je Trener Varaždinaca Vladimir Vujović – Istina je da smo mogli odigrati i bolje ali nedostatke ćemo riješavati. Svjestan sam da je ovo mlada ekipa i da treba puno raditi. Šanse za prolazak u drugi krug su na velike. Trebao bi se dogoditi veliki pad u igri pa da nas oni pobijede s više od deset golova razlike, ali ne treba zaboraviti da je bilo susreta u kojima su ekipe bile sigurne u prolaz i nakon toga izgubile sa 12 ili 13 golova razlike. Međutim, smatram da smo mi ipak kbvlitetnija ekipa koja si tako nešto neće dozvoliti, dodao je Vujović.

Prvenstvo

GRK Varaždin 1930 ipak je više okrenut igranju u domaćem prvenstvu, a već utakmcu 1. kola premijer lige morao je odgoditi za utorak u 19 sati, zbog igranja u EHF kupu. – Naše misli okrenute su sada utakmici s Goricom. Ne treba zaboraviti da je Gorica prošle sezone pobijedila ekipu GRK Varaždin 1930 iako je bio u znatno jačem sastavu. Takav nepovoljan raspored u prvenstvu nam baš ne ide na ruku ali mi idemo na pobjedu, najavio je Vujović.

Poraz izbornice Gotal u premijernom nastupu na klupi hrvatske ženske reprezentacije

Ivančanka Stella Gotal porazom je startala na klupi hrvatske ženske nogometne reprezentacije.

Na kvalifikacijskom gostovanju kod Italije, nositelja skupine, izabranice Stelle Gotal izgubile su rezultatom 3:0.

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, Hrvatska nije uspjela iznenaditi Talijanke, koje su u Castel di Sangru upisale nova tri boda te zadržale maksimalan učinak.

Prva dva pogotka Italija je postigla već u prvih deset minuta utakmice – precizne su bile Cernoia te Girelli s bijele točke – a na konačnih 3:0 povisila je Pirone sredinom drugog poluvremena.

Hrvaticama slijedi gostovanje kod drugoplasirane Švicarske.

Varaždinske stolnotenisačice izgubile od favoriziranog Dr. Časla

Varaždinske stolnotenisačice u subotu, 23. listopada odigrale su derbi kola kod Dr. Časla. Zagrebačka ekipa slavila je s 3:1.

Po prvi put u Superligi za Zagrepačanke je zaigrala 32-godišnja Zhang Mo i pritom pokazala zašto drži 41. mjesto na svijetu. Zhang Mo svladala je Petek (3:0) i Vignjević (3:0), a treću pobjedu za Zagrepčanke osigurala je Srebrnjak koja je s 3:0 bila bolja od Franović. Jedinu pobjedu za gošće donijela je Vignjević nakon što je s 3:0 bila bolja od Cakol.

Inače, ovo je prvi poraz varaždinskih stolnotenisačica ove sezone.

– I prije prvenstva sam rekao da je ekipa dr. Časla svijet za sebe. Mi smo igrali dobar meč, dobili smo jednu partiju kada je Dragana dobila Cakol. Petra je imala šansu u prvom setu, vodila je 10:7 i 11:10, tu da se okrenula na njenu stranu možda smo mogli malo zakomplicirati situaciju. Čestitamo domaćinu na pobjedi – istaknuo je Saša Suhodolčan, trener Varaždinki.

Varaždinskim stolnotenisačicama nova ligaška uzbuđenja u Superligi slijede 20. studenog kada ugošćuju Pulu i Vrsar.