Mladi nogometaši Varaždina osvojili drugo mjesto na jakom turniru u Zagrebu

Nogometni klub Dubrava Tim kabel i ove je godine bio domaćin tradicionalnog XII. Međunarodnog memorijalnog turnira ”Oluja 95” za dječake 2008.godišta, koji se i ove godine igrao u spomen na vojno – redarstvenu akciju Hrvatske vojske.

Na turniru su nastupile 32 momčadi i mladi nogometaši Varaždina bez poteškoća su prošli skupinu prvi dan i redom pobjeđivali Hrv. dragovoljac 4:1, HAŠK 2:0 i Concordiju 8:0. Drugog dana svladali su u osmini finala Zelinu 2:0, u četvrtfinalu Zadar 2:0, dok su u polufinalu bili bolji od Hajduka 1:0.

U finalnoj utakmici nije bilo više da snage da se bolje suprotstave odličnim mladim dinamovcima pa su se morali zadovoljiti drugim mjestom.

Za Varaždin su nastupili Serdarević, Tkalčec, Stunjek, Gajski, Vidić, Čovran, Pintarić, Šambar, Gašparić, Štajcar, Cesar, Vragović, Mužek, Zekić, dok ih je vodio trener Dejan Mašić.

3. HNL Sjever: Podravina i Varteks u županijskom derbiju podijelili bodove

Ilustracija

Podravina i Varteks odigrali su 2:2 u županijskom derbiju 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever. Varaždinci su na poluvremenu imali minimalnu prednost od 1:0, ali igrači Podravine u nastavku susreta ipak uspijevaju doći do izjednačenja.

Polet je u Svetom Martinu na Muri doživio visoki 4:1 poraz od vodeće Mladosti iz Ždralova, dok je Rudar s 3:1 poražen u gostima kod Bjelovara.

Preostali rezultati 19. kola: Tehničar – Virovitica 2:1, Papuk – Graničar 3:1, Podravac – Radnik 1:3.

Parovi 20. kola (subota, 24. travnja, 17 sati): Varteks – Podravina, Rudar – Polet, Graničar – Podravina, Tehničar – Mladost (Ž), Virovitica – Podravac, Radnik – Papuk.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica u Turčinu stigla do nove sigurne pobjede

Ilustracija / NK Ivančica

Odigrano je prvih pet utakmica 16. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. Do nove pobjede stigla je momčad Ivančice. Ivančani su s 2:0 slavili u gostima protiv Dubravke-Zagorca.

Zelengaj je na svojem travnjaku poražen s 3:2 od Omladinca. Iako su domaćini na poluvrijeme otišli s vodstvom od 1:0 zahvaljujući pogotku Matije Soldateka, gosti u nastavku susreta okreću rezultat i odnose kući velika tri boda.

Jalžabet je s 3:0 izgubio u gostima kod Centrometala. Nedelišće i Dinamo (D) su remizirali rezultatom 1:1, a bodove su podijelili i Mladost Komet i Međimurec odigravši 2:2.

Preostale tri utakmice 16. kola igraju se u nedjelju. U 10 sati u Čakovcu domaća Sloga dočekuje Mladost (SM), dok od 16.30 igraju Nedeljanec – Dinamo (P) i Bednja – Plitvica.